Lombard

gimswiatki 0
Lombard

Lombard – wiele osób zastanawia się nad wartością niektórych przedmiotów. Część jest stara i pełni jedynie funkcję artystyczną, a inne nadają się do użytku, ale od dawna nie są potrzebne właścicielowi. W takim przypadku warto zastanowić się nad oddaniem tych przedmiotów do lombardu. W końcu każdy ma ograniczoną powierzchnię domu czy mieszkania, a nie ma sensu zostawiać tam rzeczy, które być może przydadzą się za 10 lat, ale niekoniecznie.

W takiej sytuacji weź sprawy w swoje ręce i zastanów się, czy nie lepiej będzie zarobić na tych niepotrzebnych gadżetach. Warto wiedzieć, że w lombardzie często można sprzedawać pewne przedmioty i później właściciel zajmie się ich odsprzedażą, ale równie istotnym elementem tego biznesu jest branie pożyczki pod zastaw pewnych przedmiotów. To sposób na szybkie otrzymanie gotówki bez możliwości wpadnięcia w spiralę długów.

Czasem potrzebujemy szybko pieniędzy

Raczej niewiele osób należy do grona tych, które lubią się zadłużać. Nikt też nie powinien polecać takiego rozwiązania w przypadku codziennych czynności i gdy nie ma na to istotnego uzasadnienia. Lombard to jednak miejsce, gdzie pożyczka wiąże się z ograniczonym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ osoba pracująca w lombardzie wręcza gotówkę, ale żeby mieć gwarancję otrzymania (wyższego) zwrotu, transakcja odbywa się pod zastaw jakiegoś przedmiotu. Być może potrzebujesz pieniędzy do szybkiej inwestycji, ale nie chcesz wpadać w spiralę długów. W takiej sytuacji po prostu stracisz zastawiony przedmiot. Najczęściej do tych rzeczy należy biżuteria, złoto, zegarki czy telefony komórkowe, ale mogą to być też nieco mniej standardowe rzeczy jak obrazy, rzeźby czy sprzęt RTV lub AGD. W takich sytuacjach lombard może być najlepszym rozwiązaniem.

Lombard, czyli okazja do sprzedaży niepotrzebnych rzeczy

Lombard
Lombard

Jeśli od dawna składasz wiele przedmiotów, to może warto wybrać się na strych lub do piwnicy, albo chociaż przeglądnąć szafy i znaleźć tam, to co zajmuje miejsce, ale od dawna nie było używane. Lombard daje możliwość nie tylko do pozbycia się niektórych takich przedmiotów, ale również do zarobienia na nich. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że przedmioty, które uzbierali, reprezentują pewną wartość. Czasem bywa też odwrotnie, że przeceniamy potencjalną cenę staroci, którymi jednak rynek jest przesycony. Nie zmienia to faktu, że warto zrobić przegląd i może okaże się, że nie potrzebujesz już części starej biżuterii, zegara z kukułką lub roweru. Szczególnie jeśli jest to trzecia kolarka w domu i mimo że jest sprawna, prędzej całkowicie zardzewieje, niż zostanie wyciągnięta i ktoś jej użyje. Skup rowerów to łatwe pozbycie się tego problemu. Coraz więcej osób składania się w kierunku filozofii minimalizmu, dostrzegając problemy, które wiążą się z posiadaniem wielu niepotrzebnych przedmiotów, pomiędzy którymi można utonąć albo doznać kryzysu decyzyjnego. Lombardy w Warszawie wyróżniają się szerokim spektrum skupowanych przedmiotów, więc może warto sięgnąć po niestandardowe rzeczy. Zresztą właśnie w przypadku niecodziennych przedmiotów często należą one do kategorii tych, które nie są praktyczne, ale być może zainteresuje się nimi osoba w lombardzie i znajdzie później dla niej nowego właściciela, która tchnie w tę rzecz nowe życie.

Lombard jako okazja do zdobycia unikalnych przedmiotów w niskiej cenie

Lombard bierze pożyczki pod zastaw, ale wiele z nich nie zostaje zwróconych i wtedy rozpoczyna się druga część tego biznesu tzn. odsprzedaż tego, co zostało zastawione. W tej kwestii mówimy o specyficznym rodzaju sklepu, ponieważ nie jest on wypełniony hurtowymi ilościami przedmiotów wyprodukowanych w Chinach, ale znajdują się w nim przedmioty unikalne. Często są to pamiątki rodzinne w postaci biżuterii, obrazów czy rzeźb. W takich miejscach można trafić na perełkę, która okaże się bardziej wartościowa niż ocenił to właściciel (chociaż należy pamiętać, że żeby pracować w tej branży powinno się być specjalistą od wyceny i zwykle rzeczywiście tak jest), ale też można trafić na przedmioty jedyne w swoim rodzaju. W ten sposób można uzupełnić aranżację swojego domu o prawie niepowtarzalne rzeczy, a to wyróżnia je oryginalnością. Szczególnie że dawniej producenci zadbali o detale i o to, żeby wyprodukowane przez nich przedmioty wyróżniały się jakością.

Lombard jako sposób na biznes

Ciekawą możliwością jest założenie lombardu jako pomysł na działalność gospodarczą. To rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim biznes sam w sobie w zasadzie nie może stworzyć strat. Kredyt lombardowy musi dawać przychód właścicielowi, a dobór zastawionego przedmiotu powinien zostać przeprowadzony w taki sposób, żeby potem liczyć na zyski ze sprzedaży. Najlepiej, jeśli w takim przypadku przychód będzie jeszcze większy, niż w przypadku ponownego pojawienia się właściciela przedmiotu, ponieważ wiąże się to z ryzykiem w postaci konieczności sprzedaży. Niebezpieczeństwo to jest związane przede wszystkim z koniecznością pokrycia kosztów lokalu. Czasami potrzebne jest trochę przestrzeni, gdyż niektóre przedmioty zajmują sporo miejsca. O ile skup telefonów/gsm nie będzie zajmował bardzo wiele, o tyle już skup rowerów wymaga odpowiedniego miejsca. Lombardy w Warszawie nie pojawiają się na każdej ulicy, więc można zaryzykować stwierdzenie, że w tym mieście może znaleźć się miejsce dla kolejnej działalności tego typu. Trzeba dodać, że osoba w nim pracująca powinna być specjalistą w swoim fachu. Niejednokrotnie wymaga to doświadczenia oraz pewnego zmysłu.