Firma transportowa od podstaw – dlaczego to nie auta są najważniejsze?

Firma transportowa od podstaw – dlaczego to nie auta są najważniejsze? Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na otwarcie swojej firmy transportowej. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ stwarza to zupełnie nowe możliwości rozwoju oraz oczywiście wyższych zarobków. Dzisiaj chcemy Ci nieco przybliżyć, na czym dokładnie polega działanie takiej firmy, jak i również, od czego zacząć jej tworzenie, aby możliwie jak najszybciej zdobywać klientów oraz zaskarbić sobie ich zaufanie, bo w biznesie to właśnie ono jest jednym z kluczowych czynników.

Jak zamierzasz dbać o bezpieczeństwo transportu?

I nie mamy tutaj na myśli tego, że towar będzie bezpiecznie zapakowany i zabezpieczony, ale coś zupełnie innego. Otóż czasami zdarzają się wypadki, na które jako przewoźnik nie będziesz miał niestety wpływu. Zdarzy się wypadek, kradzież z naczepy, czy też przypadkowe uszkodzenie. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak oczywiście z własnej kieszeni pokryć koszty wszystkich strat. I tutaj pojawia się duży problem, ponieważ na pewno niejeden raz zdarzy Ci się przewozić towar o wartości nawet kilkuset tysięcy złotych, co dla małej firmy byłoby zwyczajnym i przysłowiowym gwoździem do trumny. Właśnie z tego powodu wykupuje się specjalne ubezpieczenie dla firm transportowych OCP.

W jaki sposób zabezpiecza OCP?

Przede wszystkim jest to specjalna polisa ubezpieczeniowa dedykowana właśnie firmom transportowym. Pozwala się skutecznie zabezpieczyć na wypadek wspomnianych wyżej incydentów, aby nie płacić z firmowego konta, tylko żeby ubezpieczyciel w razie problemów pokrył wszystkie straty. To również doskonałe uwiarygodnienie się w oczach wszystkich potencjalnych kontrahentów, ponieważ widzą oni, iż zależy Ci na tym, aby chronić ich towar. Poza tym mają pewność, że nawet gdyby coś poszło nie tak, to zawsze otrzymają zwrot pieniędzy.

Zobacz również:

Obowiązek OCP

Tak naprawdę nie da się prowadzić firmy transportowej legalnie bez podobnego ubezpieczenia. Niestety często zdarza się, że firmy chcąc zaoszczędzić, decydują się na najmniej płatne polisy, które przeważnie zawierają w sobie naprawdę sporo wyłączeń. W ten sposób, kiedy faktycznie dochodzi do kradzieży, czy uszkodzenia towaru, to nagle okazuje się, że umowa ubezpieczenia akurat w tych konkretnych okolicznościach nie zadziałała. Dlatego też kluczowe jest, aby polisa ubezpieczenia OCP została dobrana z należytą starannością, przez doświadczonego doradcę, który zna się na swojej pracy. Z kolei właściciel firmy w żadnym wypadku nie powinien tutaj oszczędzać, ponieważ potem może się okazać, że ta oszczędność była wyłącznie na krótką metę, a niedopatrzenia kosztują niekiedy firmy bankructwo.

Gdzie szukać najlepszej polisy ubezpieczenia OCP przewoźnika?

Jak wspominaliśmy powyżej, najłatwiej będzie udać się do doradcy, który przygotuje odpowiednią ofertę, która będzie dopasowana do potrzeb Twojej firmy, jak również wartości przewożonych ładunków. Jeśli zazwyczaj nie transportujesz rzeczy, które są wybitnie drogie, to nie ma sensu nadprogramowo płacić za ochronę, która będzie to wszystko zdecydowanie przewyższała. Oczywiście można również skorzystać z internetowych porównywarek, jednakże one są dobre głównie do tego, aby orientacyjnie poznać oferty i porównać sobie niezbędne rozwiązania. Natomiast po ostateczne propozycje warto zgłosić się do doradcy.

Jak OCP pomaga w prowadzeniu biznesu?

Firma transportowa od podstaw – dlaczego to nie auta są najważniejsze?

Nie da się zaprzeczyć, że biznes to przede wszystkim zaufanie, bo przecież ktoś zgłasza się do Ciebie i powierza swój towar, ufając, że nie tylko dowieziesz go w wyznaczonym terminie, ale również nie uszkodzisz i zadbasz o niego z należytą starannością. Ubezpieczenie OCP na to zaufanie jeszcze mocniej wpływa, ponieważ klienci wiedzą, że nawet jeśli coś poszłoby nie tak lub ich towar został skradziony, bo i tak się czasami zdarza, to ich interesy są zabezpieczone. Właśnie na takich zasadach to ubezpieczenie powinno być również rozpatrywane przez właścicieli firm transportowych, a nie wyłącznie jako smutny obowiązek każdego przewoźnika. W przeciwnym razie, jeśli zdecydujesz się mimo wszystko na tym oszczędzać, to niestety należy liczyć się z faktem, że kiedyś może się to zemścić na Twojej działalności, a na pewno Ci na tym nie zależy. Dlatego też już teraz sprawdź oferty na ubezpieczenie OCP przewoźnika, na spokojnie sobie wszystkie porównaj i wybierz taką, która będzie najbardziej optymalna i dopasowana do Twojej działalności. Pamiętaj przy tym, że kluczowe jest tutaj znalezienie odpowiedniego doradcy, który będzie potrafił konkretnie i bez problemów doradzić Ci odpowiednią polisę. Dzięki temu nie tylko zagwarantujesz sobie większe zaufanie u klientów, ale również sam zyskasz solidne zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji losowych. Dobra polisa pozwoli Ci bez problemów nadal prowadzić działalność, a nie zbankrutować przez niewypłacalność, co niestety zdarza się na rynku również niezwykle często.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B