Jak się ubrać na wieczór kawalerski – praktyczne porady

gimswiatki12 0
Jak się ubrać na wieczór kawalerski - praktyczne porady

Jak się ubrać na wieczór kawalerski – praktyczne porady – zarówno przyszły pan młody, jak i wszyscy zaproszeni na wydarzenie, z pewnością zastanawiają się nad tym, co ubrać na wieczór kawalerski. Tego typu imprezy mogą być organizowane na wiele sposobów. Dawniej, za klasyczne rozwiązanie uważano wspólne wyjście do klubu. Dziś jednak stawia się na różnorodne scenariusze. Wiele z nich może zakładać przebywanie na łonie natury lub eleganckie przyjęcia. Jak przygotować się do tego wydarzenia?

Porady dla organizatora

Wieczór kawalerski jest najczęściej organizowany przez świadka. Osoba ta stoi przed niełatwym zadaniem. Musi bowiem nie tylko dobrać rodzaj imprezy do gustu pana młodego, ale również umożliwić zgromadzenie się gości i załatwić wszystkie kwestie formalne. Świadek nie może jednak zapominać o właściwej estetyce i własnym ubiorze. Planując urządzenie przyjęcia, należy wybrać motyw przewodni. Scenariusz imprezy warto uzależnić od zainteresowań i trybu życia mężczyzny, który niedługo będzie brał ślub. Wśród wielu modnych opcji do wyboru pojawiają się wieczory sportowe, takie jak wyjście na paintball, ściankę wspinaczkową, czy wyścigi gokartów. Po pełnym wrażeń czasie, panowie zwykle udają się do klubu lub spędzają czas przy ognisku. Do chętnie wybieranych rozwiązań należą również wyjazdy w góry, nad morze lub nad jezioro. Wycieczka po barach i całonocne imprezy w domu to również korzystne rozwiązania.

Jak się ubrać na wieczór kawalerski - praktyczne porady
Jak się ubrać na wieczór kawalerski – praktyczne porady

Każda z tych opcji może zakładać wybór nieco innego rodzaju ubrań. Po zdecydowaniu się na określony scenariusz, należy ustalić jaki będzie motyw przewodni imprezy. Warto pamiętać, że podczas tego wyjątkowego wydarzenia dobrym pomysłem będzie podkreślenie tego, że wszyscy goście imprezują wspólnie. Chętnie wybierane opcje w tej kategorii to jednakowe koszulki lub muszki dla wszystkich uczestników. Zależnie od wybranego scenariusza wieczoru odpowiednim wyborem okażą się stroje sportowe, stylizacje codzienne lub eleganckie. Warto powiadomić o tym pozostałe osoby biorące udział w wydarzeniu. Nie chcąc zdradzić niespodzianki panu młodemu można samodzielnie przygotować dla niego strój, albo poprosić jego drugą połówkę o dostarczenie w sekrecie odpowiednich ubrań.

Co na wieczór kawalerski powinni założyć goście?

Wybór odpowiedniego stroju dla gości takiej imprezy może być dość dużym wyzwaniem. Wszystko zależy od tego, czy organizator poinformuje dokładnie, co będzie się działo tej nocy. Warto upewnić się, jaki będzie charakter imprezy. Jeżeli w planach jest paintball lub ścianka wspinaczkowa, najlepiej ubrać się w wygodny strój sportowy. Dobrym pomysłem będzie wybranie schludnych i dopasowanych do siebie kolorystycznie części garderoby. Na dalszą część wieczoru może być zaplanowane ognisko lub wyjście do klubu. W obu sytuacjach warto mieć ze sobą świeże ubrania na zmianę. Mogą to być ciepłe dresy na wieczór na dworze lub strój imprezowy. W roli stylizacji do klubu sprawdzą się jeansy, trampki i koszula lub T-shirt. Podczas tego wyjątkowego wieczoru warto zaopatrzyć się w wyraziste dodatki. Należy upewnić się również, czy organizator nie zaproponował gościom założenia koszulek lub much w takich samych kolorach.

Jak powinien ubrać się pan młody?

Wybór stylizacji na wieczór kawalerski często okazuje się największym wyzwaniem dla pana młodego. Organizatorzy imprezy nie zawsze zdradzają scenariusz wydarzenia. Warto spróbować się dowiedzieć, czy ubranie ma być sportowe czy eleganckie. Jeżeli zdobycie takich informacji nie jest możliwe, najlepszą opcją będzie wybór codziennego stroju. Jaka kreacja będzie odpowiednia na tę okazję? Z pewnością warto postawić tutaj na klasyczne połączenie jeansów i T-shirtu. Dobrym rozwiązaniem będą też trampki i koszula. Lepiej uniknąć zakładania dresowych bluz, które w różnych sytuacjach mogłyby okazać się mało odpowiednie. Casualowa marynarka dopasowana kolorystycznie do koszulki również będzie korzystnym rozwiązaniem. Zdarza się jednak tak, że pan młody zostaje powiadomiony o tym, jaki ma być charakter imprezy. Jeżeli jest to wydarzenie sportowe, dobór schludnego i wygodnego stroju nie powinien stanowić wyzwania. Również wybór ubrań na biwak zwykle nie jest trudny. Warto jednak pamiętać, że w obu sytuacjach mogą pojawić się również okazje do pójścia do klubu lub na dyskotekę. Warto więc zabrać ze sobą też strój odpowiedni na takie okazje.

Co założyć jeśli impreza ma mieć elegancki charakter? Uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie klasyczny, czarny garnitur. Jasna koszula, ciemny krawat i dopasowane, skórzane buty z pewnością okażą się korzystnym wyborem. Dla podkreślenia wyjątkowości wieczoru, dobrym pomysłem może okazać się również wybór szykownego stroju z wypożyczalni. To doskonałe rozwiązanie w przypadku fabuły imprezy osadzonej w określonej epoce. Scenariusze wieczoru mogą zakładać zabawę w klubach, restauracjach lub na łonie natury. Często odbywają się również w domach. W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie klasyczne połączenie jeansów i koszuli. Wybierając ubrania należy zwrócić uwagę, aby były wygodne i umożliwiły swobodną zabawę.