Najpopularniejsze kroje sukien ślubnych

gimswiatki 0
Najpopularniejsze kroje sukien ślubnych

Najpopularniejsze kroje sukien ślubnych – wybór właściwej sukni ślubnej nie należy do zadań prostych. Doskonale wiedzą o tym kobiety, które mają to już za sobą. Dużo stresu, różnych propozycji, inspiracji, sporo płaczu, żeby na końcu wyglądać zjawiskowo. Nie ma co dużo mówić, mężczyźni mają łatwiej. Wystarczy, że założą dobrze dopasowany garnitur i wyglądają świetnie. Kobiety mają dużo większy problem bo mają dużo większy wybór.

Żeby panna młoda tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia mogła czuć się pięknie i wyglądać zniewalająco, musi mieć kreację dopasowaną do niej w 100%. Suknia ślubna z salonu Koronkowe Suknie powinna nie tylko pasować do karnacji, cery panny młodej, ale przede wszystkim do jej stylu i charakteru a także dobrze wpasowywać się w sam klimat imprezy. Żeby nie zmagać się z niezliczoną ilością możliwych kreacji w salonie ślubnym i zbędnie frustrować się tym, że czas ucieka a my dalej nic nie mamy, warto dużo wcześniej zapoznać się z dostępnymi fasonami. Poniżej opis najpopularniejszych z nich, wraz z ich cechami charakterystycznymi. Ten krótki poradnik pozwoli szybko odpowiedzieć sobie na pytanie, który z nich będzie najlepiej pasował do naszego gustu i figury.

Krój klasyczny

Elegancja i prostota. Klasyczny krój sukien ślubnych charakteryzuje idealnie dopasowana góra i rozkloszowanym dołem. Spódnica jest podtrzymywana przez halki bądź koło i występuje w wersji jedno- lub dwuczęściowej. Jest to bardzo uniwersalny fason, ponieważ dobrze nadaje się zarówno dla kobiet szczupłych, jak i tych o krągłej sylwetce. Krój ten skutecznie potrafi ukryć wiele niedoskonałości sylwetki jak np. szerokie biodra czy też większe uda. Powinny z niego korzystać przede wszystkim kobiety średniego wzrostu i wysokie. Jednak, żeby w kroju klasycznym wyglądać więcej niż nieźle, kobieta powinna mieć wyraźne wcięcie w talii, wówczas cała kreacja będzie wyglądała olśniewająco.

Litera A

Bardzo często wybierany przez przyszłe panny młode fason sukni ślubnej to litera „A”. Podobnie, jak w przypadku kroju klasycznego, charakteryzuje się obcisłą górą i rozszerzającym się dołem. Suknie ślubne w kształcie litery “A” posiadają boczne zaszewki, których zadaniem jest podtrzymywanie biustu. Model ten chętnie wybierają kobiety o bardziej krągłych kształtach, ponieważ skutecznie zatuszuje zbyt szerokie biodra i brak wyraźnego wcięcia w talii.

Princessa

Najpopularniejsze kroje sukien ślubnych
Najpopularniejsze kroje sukien ślubnych

To król sukni ślubnej, o której wiele kobiet marzyło w dzieciństwie. W końcu, która z dziewczynek nie chce być księżniczką? Nie warto w pełni rezygnować z tego marzenia, ponieważ można poczuć się księżniczką w dniu zaślubin. Krój ten jest bardzo charakterystyczny i wyróżnia się dopasowaną górą i mocno rozkloszowanym dołem, wyraźnie odciętym w talii. Prawdziwa księżniczka musi błyszczeć, dlatego sukienka taka zazwyczaj jest bogata w falbany i drapowania, żeby nadać jej bogaty charakter. Suknie ślubne typu princessa polecane są przede wszystkim niskim pannom młodym, gdyż boczne cięcia mają za zadanie optycznie wydłużyć sylwetkę, a sam fason sukni wyraźnie wyszczupla figura. Jeżeli na ten krój zdecyduje się wysoka kobieta, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Całość może tworzyć monstrualny wygląd.

Rybka

Kolejny typ kroju to rybka zwana również syrenką. To suknia, która jest bardzo dopasowana do sylwetki, rozszerzana od kolan ku dołowi. Nie jest to jednak suknia dla każdej kobiety, ponieważ nie wybacza ona niedoskonałości sylwetki. Dlatego na ten krój powinny decydować się przede wszystkim panny młode o nienagannej figurze. Konieczne jest aby panna młoda posiadała płaski brzuch i wyraźnie zarysowaną talię, gdyż głównym zadaniem takiej sukni ślubnej jest podkreślenie i uwydatnienie kobiecych kształtów.

Empire

Suknia typu Empire jest odcięta pod biustem. Dół wykonywany jest z delikatnych, lejących materiałów. Odcięcie pod biustem często zaznacza się ozdobnym pasem. Decydując się na taki krój, warto całość uzupełnić ozdobnymi rękawki. Krój ten doskonale ukrywa niedoskonałości figury takie jak większy brzuch czy szerokie biodra. Poza tym optycznie wydłuży sylwetkę. Dlatego polecany jest niskim kobietom o krągłych kształtach.

Prosta

Ostatni z omawianych fasonów nie bez przyczyny określany jest jako prosty. Taka suknia ślubna ma bowiem jednakową szerokość na całej długości, tzn. dopasowaną górę i nieposzerzony dół. Kreacja taka może występować w wielu długościach, może być długa lub krótka. Cechą charakterystyczną jest rozcięcie, które zapewnia swobodę ruchów. Wybierając taką suknię, należy pamiętać, że fason ten wyraźnie zaznacza linię bioder, dlatego przeznaczony jest więc tylko i wyłącznie dla pań o ładnej linii.

Niezależnie na jaki krój i fason sukni zdecydujesz się postawić, musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy – musisz czuć się w niej komfortowo. Suknie ślubne nie są zakładane jedynie do zdjęcia, ale są noszone przez cały wieczór weselny. Musisz w niej pozować do zdjęć, tańczyć i bawić się z gośćmi, dlatego wybierz taki model w którym czujesz się pewna siebie i swobodna. To zapewni nie tylko oszałamiający efekt, ale przede wszystkim przyjemność z jej noszenia podczas uroczystości weselnych.