Studio tatuażu

gimswiatki 0
Studio tatuażu

Wybór studio tatuażu jest niezwykle istotny. Tatuaż robimy sobie na całe życie, jest wizytówką zarówno naszą, jak i tatużysty, który go wykonuje. Ponieważ między studiami tatuaży bez problemu możemy przebierać, ze względu na ich ilość w każdym mieście, warto temat ten przemyśleć dokładnie. Szczególnie jeżeli robimy tatuaż po raz pierwszy, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Tatuażysta, który będzie robił nam dziarę, powinien być artystą, profesjonalnym w swoim fachu. Powinien cechować się ładnym stylem oraz znajomością tematu. Dobry tatuażysta nie tylko wstrzyknie pigment pod skórę, ale także odpowie na pytania dotyczące pielęgnacji tatuażu.

Studio tatuażu, w którym pracuje, powinno być sterylne i wyposażone w nowoczesne sprzęty. Na początku naszej poszukiwawczej drogi, po przejrzeniu ofert powinniśmy zwrócić uwagę na ceny. Dobry tatuaż kosztuje i to tak naprawdę nie mało. Rozliczane są one na dwa sposoby: za całodzienną sesję (powyżej tysiąca złotych, są to duże, wymagające nakładu pracy projekty) oraz za pojedynczy wzór (ceny zaczynają się od stu pięćdziesięciu złotych, dotyczą prostszych projektów, których zrobienie zajmuje mniej czasu). Jeżeli ktoś oferuje nam zrobienie tatuażu za mniejszą kwotę, powinniśmy poważnie się zastanowić nad jego zrobieniem.

 

Na cenę tatuażu składają się nie tylko umiejętności pracownika studia tatuażu, ale także procent ceny za prąd, czy za wynajem lokalu. Na tatuażu z pewnością nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli aktualnie nie mamy pieniędzy na wymarzony tatuaż, przełóżmy jego zrobienie na inny termin. Nie decydujmy się na tańsze rozwiązania, gdyż późniejsze kwestie związane z poprawianiem go, mogą kosztować kilkakrotnie więcej. Jeżeli tatuaż zostanie źle wykonany, konieczne może być laserowe usuwanie tatuażu, lub zabieg „wybielenia” skóry. Kolejną kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego studia tatuażu, są terminy. Do dobrych fachowców mogą być one naprawdę odlegle. Czasami czas oczekiwania może wynosić nawet kilka lat. Nie ma się co dziwić, w końcu do najlepszych profesjonalistów, niezależnie od dziedziny, ustawiają się kolejki. Jeżeli ktoś proponuje nam zrobienie tatuażu kolejnego dnia, powinniśmy zastanowić się, dlaczego ma wolne terminy. W dobrych studiach tatuażu, pracownicy nie będą mieli także problemu ze stworzeniem wzoru, który chcemy uzyskać na ciele. Mniej utalentowani tatuażyści mogą oczekiwać od nas wybrania gotowego wzoru, który potrafią robić. Nie warto jednak decydować się na taki zabieg, gdyż tatuaż ma by czymś indywidualnym. Jeżeli dobrze poszukamy, z pewnością znajdziemy studio, które wykona nasz projekt. Jeżeli będziemy robili sobie tatuaż po raz pierwszy, warto wybrać się słynną imprezę Tattoo Konwent.

studio tattoo Warszawa
studio tattoo Warszawa luckyseven.pl

Organizowana jest ona co roku, w największych polskich miastach. Pojawia się na niej około stu pięćdziesięciu najlepszych polskich tatuażystów, którzy biorą udział w różnorodnych konkursach. Prezentują także swoje prace, które reprezentuje unikalny i wyjątkowy styl. Na imprezach tego typu nie tylko możemy zdecydować się na styl tatuażu, jaki chcemy mieć, ale także wybrać osobę, która nam go zrobi. Ponieważ robienie tatuaży jest prawdziwą sztuką, każdy artysta ma swój unikalny styl, w którym tworzy i który jest jego ulubionym. Przykładowymi stylami są: styl realistyczny (są to tatuaże tworzone z fotograficzną dokładnością, cieszą się największą popularnością), oldschool (inaczej styl klasyczny, są to grube kreski, kolorowe wypełnienia), newschoole oraz neotraditionale (jest to rozszerzony oldschool, cechuje się większą ilością szczegółów), styl graficzny (tworzone są w odcieniach szarości, przypominają szkice i rysunki), dotwork (fanów tego stylu jest coraz więcej, tworzony jest za pomocą kropek), watercolor (są to tatuaże kolorowe, o wzorach kobiecych). Gdy już znajdziemy styl, który będzie idealny, pora na wybranie wzoru. Tak jak wspomniane zostało powyżej, w dobrym studio tatuażu, żaden wzór nie stanowił będzie problemu. Powinien być on indywidualny i przede wszystkim podobać się nam samym. Nie warto iść za modą lub słuchać innych osób, próbujących wybrać wzór za nas. Będziemy mieli go na skórze do końca życia, więc musi to być dobra decyzja.

Rzeczą istotną, przy wyborze studia tatuażu, jest higiena. Studio musi trzymać się ściśle zasad wyznaczonych przez sanepid. Fakt, że powinno być w nim czysto, jest rzeczą oczywistą. Z miejsc, gdzie jest kurz, brudne stoliki, czy włosy i krew na fotelu, powinniśmy uciekać jak najszybciej. Poza tym tatuażysta ma obowiązek sterylizacji narzędzi po każdym kliencie, zakładania zawsze nowych rękawiczek, otwierania igieł przy kliencie. Oczywiście utrzymanie zasad higieny powinno też tyczyć się nas samych. Przykładowo po robieniu tatuażu, nie powinniśmy kąpać się basenie, rzece, jeziorze czy morzu. Tatuaż także powinien przez kilka dni być owinięty folią i smarowany specjalnym kremem. Jeżeli już znajdziemy studio tatuażu, w którym moglibyśmy wykonać nasz tatuaż, warto poczytać o nim opinie. Tutaj internet wychodzi nam naprzeciw, wraz z licznymi forami, stronami internetowymi oraz grupami na portalach społecznościowych. Warto skorzystać z tego typu miejsc i uzyskać informacje.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl