SPA nad morzem – najlepszy relaks

gimswiatki 0
SPA nad morzem - najlepszy relaks

SPA nad morzem – najlepszy relaks: cały czas gdzieś się spieszymy, mamy masę obowiązków i zadań do wykonania. Chcemy robić jeszcze więcej i jeszcze szybciej. Nie zwracamy uwagi na siebie i swoje potrzeby. Praca, dom, rodzina, pozostałe obowiązki, złe nawyki żywieniowe i w końcu nasz organizm wyczerpuje zasoby i daje nam wyraźne znaki, aby zadbać także o niego.

Ze względu na ogromną ilość bodźców, które do nas docierają każdego dnia, jesteśmy zmęczeni nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dlatego ważne jest prowadzenie higienicznego tryby życia. Odpowiednia ilość snu, jedzenie pełnowartościowych produktów i odpoczynek, skutecznie pomogą się nam zrelaksować. Doskonałym pomysłem na relaks jest wybranie się do spa nad morzem. Piękne okoliczności przyrody i dobrze wybrany ośrodek, zagwarantują regenerację zarówno ciału, jak i umysłowi.

Weekend relaksu

SPA nad morzem - najlepszy relaks
SPA nad morzem – najlepszy relaks

Często brakuje nam czasu na odpoczynek. Jednak weekend to tylko dwa dni, które warto poświęcić tylko sobie, po całym tygodniu ciężkiej pracy. Wiele ośrodków spa ma weekendowe oferty, które są skoncentrowane na tym, abyśmy się porządnie odprężyć i zregenerować. Najlepiej taki wyjazd zarezerwować sobie z wyprzedzeniem, wtedy mamy szansę kupić go w bardzo atrakcyjnej cenie. Rezerwując sobie wyjazd najlepiej jest przeszukać kilka ofert. Wybierając spa nad morzem, mamy wiele możliwości. Możemy wybrać polskie ośrodki lub wybrać któryś zagraniczny. Oferty takich ośrodków są bardzo bogate. Możemy skorzystać z masaży, odnowy biologicznej, basenów, ale także zabiegów fizjoterapeutycznych. Poza tym w ofertach mamy również możliwość wyboru konsultacji ze specjalistą np. kosmetologiem, trychologiem, dietetykiem czy fizjoterapeutą. Ośrodki zajmujące się tego typu usługami, idą za trendami i wiedzą czego klient będzie potrzebował na takim weekendowym wyjeździe. Dlatego coraz lepiej wyposażają swoje pomieszczenia, kupują światowej klasy sprzęt, szkolą swoje kadry, aby w pełni sprostać wymaganiom klientów.

Całkowity off-line

Jadąc do ośrodka spa nad morzem pamiętajmy o tym, żeby w domu zostawić służbowy telefon i laptopa. Gdy zabierzemy je ze sobą z pewnością będzie nas kusić, żeby zajrzeć na skrzynkę czy też oddzwonić na nieodebrane połączenia. Nawet jeżeli sobie powiemy, że to tylko jeden mail, to możemy być pewni, że na jednym się nie skończy. Po co odbierać sobie radość z wyjazdu i zajmować się służbowymi sprawami podczas naszego relaksacyjnego wyjazdu. Jeśli odczytamy maile i oddzwonimy na nieodebrane połączenia w poniedziałek, to świat też się z pewnością nie zawali. Wyciszmy sobie też telefon prywatny, bo zapewne w weekend wiele osób z rodziny i znajomych będzie chciało sobie uciąć z tobą pogawędkę. Możesz wysłać SMS-y do osób, z którymi najczęściej rozmawiasz w weekendy, że w ten weekend wyjeżdżasz i zadzwonisz jak wrócisz. Zapewne twój smartfon ma opcję dźwięku tylko dla wybranego kontaktu, więc aby być spokojnym, można sobie ustawić funkcję przyjmowania połączeń tylko od męża/żony czy partnera/partnerki.

Oczyszczający weekend

Przeglądając oferty ośrodków spa nad morzem, możemy się natknąć na “weekendowe detoksy organizmu”. To bardzo fajna opcja dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Taki weekendowy detoks jest też połączony z detoksem duchowym. Podstawą jest odpowiednia dieta. Obfituje ona w warzywa i owoce podawane w przeróżnych postaciach. Nie są podawane potrawy smażone. Warzywa najczęściej są podawane na surowo lub pieczone. Dodatkiem do nich jest wysokiej jakości oliwa z oliwek oraz zioła. Zioła dla podkreślenia smaku, ponieważ podczas takiego detoksu unika się także soli. Jako przekąski między posiłkami podawane są różnego rodzaju pasty i napary ziołowe, które mają za zadanie rozpuszczenie złogów pokarmowych znajdujących się w naszym układzie pokarmowym. Zdarza się, że podczas takiego detoksykowania nasz organizm się buntuje i mamy bóle głowy, żołądka i ogólnie wszystkiego, ale warto się przemóc i korzystać dalej, bo po tym kryzysie poczujemy różnicę w naszym samopoczuciu. Ważne jest, aby po takim dwudniowym detoksie dalej go kontynuować po powrocie do domu. Oczyszczanie organizmu, które zostało rozpoczęte w weekend warto kontynuować przez następny tydzień. Do jedzenia wybierać jak najwięcej surowych czy pieczonych warzyw, orzechy i pestki, a także dużo wody, która pomaga usuwać wszelkie toksyny z naszego organizmu.

Nadrabianie książkowych zaległości

Podczas wyjazdu do spa nad morzem możemy nadrobić książkowe zaległości. Żeby nie targać ciężkich tomów, warto zaopatrzyć się w e-booki, jeżeli mamy oczywiście czytnik e-booków. W przeciwnym razie musimy wybrać jedną ulubioną książkę i postarać się przeczytać ją podczas wyjazdu. Taki weekendowy relaks w spa nad morzem i spędzanie wolnego czasu między zabiegami, tak jak my chcemy, pomaga skutecznie oderwać się od rutyny dnia codziennego. Jeżeli do zabiegów, masaży i leczniczych kąpieli dołożymy odpowiednią ilość snu i odżywcze posiłki, to mamy pewność, że nasz organizm nam za to podziękuje, powrotem energii i siły do działania. Warto robić sobie takie dwudniowe wypady do spa nad morzem, bo to świetny relaks, zarówno dla ciała, jak i dla ducha.