Bramy garażowe – zabezpiecz swój garaż przed włamaniem

Bramy garażowe - zabezpiecz swój garaż przed włamaniem

Bramy garażowe – zabezpiecz swój garaż przed włamaniem – posiadanie samochodu wiąże się z zapewnieniem mu miejsca, w którym będzie mógł bezpiecznie parkować. Parkowanie pod chmurką jak wiadomo nie służy samochodowej karoserii i podwoziu, dobrze więc pomyśleć o funkcjonalnym, wygodnym garażu. Aby taki właśnie był powinien mieć odpowiednie wymiary oraz trwałą, solidną i odpowiednio dostosowaną do warunków bramę garażową.

Istnieje kilka rodzajów bram garażowych  różniących się sposobem działania, mechanizmem, wyglądem, materiałem, z którego zostały wykonane. Jak wybrać taką bramę? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie bramy garażowej? Jak bramy garażowe działają i która z nich będzie pasowała do naszego garażu? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rodzajom bram i sprawdźmy, jak działają bramy garażowe.

Popularne typy bram garażowych

Bramy garażowe - zabezpiecz swój garaż przed włamaniem
Bramy garażowe – zabezpiecz swój garaż przed włamaniem

Garaż to nie tylko budynek czy miejsce na naszej posesji, ale przede wszystkim to dom dla naszego samochodu. Musi być nie tylko estetyczny i wyglądem spójny z naszym domem, ale także funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Za komfort korzystania z garażu odpowiada głównie brama garażowa. Jej wybór bywa trudny, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny typ bramy, warto poznać zasady działania bram garażowych i wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w naszym garażu. Najpopularniejszymi typami bram garażowych są bramy segmentowe, bramy uchylne i bramy rolowane. Każda brama może być wykonana z drewna lub stali, w zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy. Warto pamiętać o tym, że drewniane bramy garażowe wymagają szczególnej pielęgnacji, zatem by ich wygląd długo zachwycał, a funkcja zabezpieczająca wjazd do garażu nie uległa zmianie trzeba zainwestować czas oraz pieniądze na specjalne zabiegi konserwujące. Bramy mogą mieć klasyczną linię lub bardziej nowoczesny wygląd, mogą przyciągać wzrok lub idealnie wpasować się w otoczenie, współgrając estetycznie z aranżacją domu i przestrzeni wokół niego. Ważne, by były solidne, trwałe i charakteryzowały się optymalną odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Bramy powinny być tak dopasowane, by hamowały utratę ciepła, stanowiły skuteczne zabezpieczenie i nie niszczały pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Jak działają bramy garażowe

W zależności od tego, jak duży mamy otwór garażowy i ile mamy miejsca w części sufitowej garażu, możemy wybrać bramę segmentową, rolowaną lub uchylną. Ulubionym i najczęściej wybieranym typem bramy garażowej jest brama segmentowa. Jej wygląd jest nowoczesny i estetyczny, bez problemu wpisze się w każda aranżacje i styl danego miejsca. Należy jednak pamiętać o tym, że bramy segmentowe wymagają wolnej przestrzeni na suficie, gdyż prowadnice, po których przesuwa się brama, znajdują się po bokach otworu garażowego i prowadzi aż na sufit, nad wjazdem do garażu. Brama zbudowana jest z segmentów, co zapewnia wygodę użytkowania, wysoką izolacyjność cieplną oraz komfort użytkowania. Bramy segmentowe są niezwykle popularne. Ciekawą opcją bram segmentowych są boczne bramy segmentowe, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania prowadnic na suficie, nad otworem garażowym. W tej trudnej sytuacji montażowej doskonale sprawdzą się także bramy rolowane. Te bramy garażowe nie wymagają zbyt dużo miejsca na suficie, gdyż zwijają się bezpośrednio nad otworem garażowym. Są bardzo wygodne i praktyczne. Ich izolacyjność cieplna jest niezwykle zadowalająca, a wygoda użytkowania sprawia, że posiadacze garażów bardzo często decydują się właśnie na ten typ bramy garażowej. Istnieje jeszcze jeden rodzaj bramy – bramy uchylne do garażu. Te bramy najlepiej sprawdzają się w garażach, które stanowią odrębne, nieocieplone budynki. One również wymagają miejsca na suficie nad wjazdem do garażu. Nowoczesne bramy uchylne posiadają mechanizmy uniemożliwiające ich opadanie, dzięki czemu są bezpieczne  oraz komfortowe w użytkowaniu.

Zobacz także:

Jak działają automatyczne bramy garażowe

Wjazd do garażu może być wygodny i komfortowy, zwłaszcza jeśli brama garażowa jest zautomatyzowana. Współcześnie wyposażenie bramy garażowej w praktyczny i wygodny napęd to standardowe rozwiązanie i rzadko kiedy decydujemy się na wersję bez automatycznego wsparcia. Zautomatyzowany system otwierania bramy to przede wszystkim wygoda. Brama otwierana przez pilota lub smartfona nie wymaga wychodzenia z samochodu w celu otwarcia bramy, jest rozwiązaniem, zapewniającym szybki dostęp do garażu, łatwy wjazd, bezpieczne korzystanie z garażu i zapewnia oszczędność czasu. To komfort i wygoda, ale także bezpieczeństwo, skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Nowoczesne rozwiązania nie wymagają nawet prądu – brama bez problemu otworzy się bez jego udziału. Sterowanie bramą za pomocą smartfona możliwe jest nie tylko niezależnie od tego, czy jest prąd czy nastąpiła przerwa w dostawie, ale także niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Korzystając z tej opcji możemy zarządzać bramą z dowolnego miejsca. Daje to nam ogromną kontrolę oraz zapewnia wysoki komfort użytkowania.