Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby? Słysząc słowo implant mamy w głowie wiele myśli. W końcu implant to sztuczne ciało wszczepione do naszego które uzupełnia braki w nim. Jest on stosowany wielu przypadkach aby pomoc ludziom w różnych schorzeniach, lub kiedy jakaś nasza część jest wadliwa. Implanty są stosowane w wielu dziedzinach, a naukowcy starają się aby z roku na rok były coraz to doskonalsze, oraz żeby pozwalały zastąpić nam tylko większą ilość narządów, gdyby nasze okazały się wadliwe. Więc czym jest implant zęba?

Jest to najlepsza alternatywa do uzupełnienia brakujących nam zębów. Jest ona zdecydowanie lepsza od ruchomej szczęki, ponieważ. Po pierwsze można implantem uzupełnić brakujący tylko jeden ząb, lub jeżeli preferujemy to nawet całą szczękę! Wszystko zależy od naszych potrzeb, oraz stanu (lub braku) naszych naturalnych zębów. Po drugie nie jest ruchomy. Można dzięki temu uniknąć niekomfortowych sytuacji, dziadek, któremu szczęka wypadła na nie jednej uroczystości rodzinnej coś o tym wie. Na pewno czuł się wtedy bardzo nieswojo. Kolejnym pozytywnym faktem jest to że złożony z odpowiednich materiałów implant idealnie komponuje się zresztą, naszych naturalnych zębów. W dzisiejszych czasach technologia idzie do przodu, to samo tyczy się implantologii. Naukowcy ciągle szukają coraz to nowszych materiałów, oraz metod do tworzenia implantów zębów https://doboszimplanty.pl tak, aby każdy mógł dobrać implant odpowiedni do swoich potrzeb. Myślę że już teraz wybór jest ogromny, jednak osoba niezadowolona zawsze się znajdzie. Co do metod, również badane są coraz to nowsze pomysły, aby zabieg trwał coraz krócej, tak samo czas gojenia się rany, oraz akceptacji ciała obcego przez organizm.

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne dla zdrowia?Aby móc założyć nowego zęba, musimy wcześniej wyleczyć dokładnie wszystkie zęby, Zabieg nie powinien być wykonywany kiedy na naszych zębach znajduje się próchnica, ponieważ zwiększa to ryzyko powstania różnych, nieprzyjemnych infekcji w jamie ustnej. Więc musimy liczyć się z tym, że zanim zdecydujemy się na ten zabieg, czeka nas kilka wcześniejszych wizyt u dentysty. Wiele osób nie wie, ale najlepszym czasem na zakładanie implantu jest moment zaraz po usunięciu zęba, ponieważ wtedy stomatolog dokładnie wie jak wyglądała kość naszego już usuniętego zęba, i jak dobrze będzie mógł umieścić nowego. Więc warto usuwanie zęba zostawić sobie na moment, w którym zachcemy założyć sobie implanty. Oczywiście zanim stomatolog przystąpi do zbiegu musi mieć zdjęcia naszej szczęki, aby widzieć układ zębów które mają sąsiadować z naszym implantem, oraz czy kość szczęki nie jest uszkodzona. Jest to szczególnie ważne ponieważ to w niej umieszczany jest nasz nowy korzeń, czyli tytanowa śruba. Jeżeli okaże się że nasza kość jest uszkodzona, lekarz musi ją uzupełnić. Najczęściej robi to za pomocą sproszkowanej kości pochodzenia zwierzęcego. Po obejrzeniu już naszych ząbków oraz ich zdjęć, zostajemy znieczuleni, od teraz już nic nas nie boli.

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Nasz implant składa się z trzech elementów. Z tytanowej śruby, łącznika, oraz korony zęba. Aby umieścić śrubę, dentysta musi najpierw rozciąć nasze dziąsło i dostać się do kości. Kiedy już to zrobi i umieści tam nasz nowy korzeń, musi sprawić aby całość miała jakiś sens, więc zakłada łącznik, który to łączy śrubę z koroną protetyczną. Korona jest tym co przypomina naszego zęba. Do wyboru mamy naprawdę ogrom materiałów z których możemy ją zamówić. Wiele teraz zależy od nas, na co najbardziej zwracamy uwagę. Czy chcemy piękne białe ząbki, czy chcemy aby były wytrzymałe? A może to i to? Ważne jest też skonsultowanie wszystkiego z naszym stomatologiem, ponieważ nie każdy materiał który nam się spodoba może być dla nas odpowiedni. Np. niektóre metale potrafią uczulać, więc wykonanie z nich zęba nie jest za dobrym pomysłem.  Lecz czy jednak powinno nas to zniechęcać? Ależ skąd, wybór jest tak ogromy, że bez najmniejszego problemu znajdziemy coś dla siebie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie szybko podjąć decyzji, możemy zdecydować się na akrylową koronę. Nie jest ona uczulająca, niczym nie różni się od naszych naturalnych zębów. Jedyną jej wadą jest to że nie jest wytrzymała, jedynie daje nam czas na zastanowieniem się z jakiego materiału chcemy mieć zęba, lub czas na odłożenie pieniędzy na nasz wymarzony ząbek.

Jeżeli chodzi o implanty zębów https://www.odniku.edu.pl/czy-implanty-stomatologiczne-sa-bezpieczne-dla-zdrowia/ to są wspaniałym wynalazkiem, ale i kosztownym. Dlatego wiadomo, warto zadbać wcześniej o higienę naszej jamy ustnej, a na taki zabieg zdecydować się już kiedy będzie to konieczne. Oczywiście implanty są w stanie zastąpić nam nasze zęby, do tego nie będziemy musieli się więcej przejmować chorobami z nimi związanymi. Brzmi wspaniale, prawda? Jednak jest to bardzo kosztowna rzecz, i podjęcie takiej decyzji musi być w pełni przemyślane, a po podjętej decyzji trzeba podjąć odpowiednie działania. Implanty zębów pozwalają nam na wiele, jeść rzeczy, które wcześniej sprawiały nam ból, czy takie których nie mogliśmy pogryźć wcześniej bo nasza kość zęba była zbyt krucha. Decydujemy się wtedy na wspaniały zabieg, który sprawi że nasze zęby będą lepsze.