Żele hybrydowe – dlaczego to świetny produkt do wykonywania manicure?

gimswiatki 0
Żele hybrydowe - dlaczego to świetny produkt do wykonywania manicure?

Żele hybrydowe – dlaczego to świetny produkt do wykonywania manicure? Która kobieta nie lubi poczuć się wyjątkowo? Jeżeli chcesz zadbać o siebie i własną samoocenę, warto skorzystać z usług kosmetyczki. Oczywiście, wiele osób preferuje samotne spędzanie czasu – tym paniom z pewnością spodoba się pomysł wykonania domowego spa.

Niezależnie od tego, czy chcesz o swój wygląd zadbać samemu, czy wolisz powierzyć to zadanie profesjonaliście, zadbaj o doskonały manicure. Jeżeli marzysz o pięknych paznokciach, które wytrzymają nawet kilka tygodni, zdecyduj się na żele hybrydowe. W niniejszym artykule dowiesz się więcej na temat zalet tego typu lakieru. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami i ciesz się z pięknego manicure, który wytrzyma nawet do kilkunastu dni!

Dlaczego żele hybrydowe są rewelacyjnym rozwiązaniem?

Z pewnością znasz ten okropny moment, gdy perfekcyjnie wykonany manicure niszczy się już po kilku dniach. Na szczęście już nie musisz wybierać pomiędzy rewelacyjnym wyglądem swoich paznokci a wygodą – ciesz się z możliwości normalnego posługiwania się własnymi dłońmi i trwałą stylizacją paznokci dzięki żelom hybrydowym! Ten typ lakieru trzyma się na pazurkach klientek nawet kilkukrotnie dłużej niż zwykły lakier możliwy do zakupienia niemal w każdej drogerii czy nawet supermarkecie. Niewątpliwą zaletą żeli hybrydowych jest ich wytrzymałość i trwałość. Twoje paznokcie staną się dużo bardziej twarde, dzięki czemu przestają być podatne na złamania. Zapomnij o zniszczeniu manicure podczas zwykłych codziennych czynności! Nareszcie możesz cieszyć się życiem, nie rezygnując jednocześnie z pięknego wyglądu dłoni.

W jaki sposób żele hybrydowe trzymają się paznokci?

Klientki regularnie korzystające z różnorodnych usług kosmetyczek wiedzą, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo zabiegów. Aby mieć pewność, że dany kosmetyk będzie odpowiednio dopasowany do Twojej skóry czy paznokci, warto zapoznać się z jego składem oraz ze sposobem działania. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo stosowania żeli hybrydowych. Stosuje się je w sposób dość podobny do użytkowania zwykłego lakieru do paznokci. Jedyną różnicą jest ostatnia faza wykonywania manicure. Po nałożeniu na paznokcie produktu konieczne jest włożenie rąk do specjalnej lampy emitującej promieniowanie UV, które utwardzi ułożony na płytce paznokcia żel hybrydowy. Pamiętaj także, że nieco inaczej wygląda proces usuwania lakieru – będziesz potrzebować specjalnego zmywacza do paznokci z dodatkiem acetonu. Jeżeli korzystasz z usług kosmetyczki, możesz poprosić ją o zdjęcie wierzchniej warstwy lakieru i nałożenie innego koloru, dzięki czemu Twoje paznokcie zyskają zupełnie nowy kolor.

Czy korzystanie z lampy UV w celu utwardzenia żeli hybrydowych jest bezpieczne?

Żele hybrydowe - dlaczego to świetny produkt do wykonywania manicure?
Żele hybrydowe – dlaczego to świetny produkt do wykonywania manicure?

Oczywiście! Wiele klientek początkowo boi się o bezpieczeństwo, jednak już po kilku wizytach u sprawdzonych lub zaprzyjaźnionych kosmetyczek kobiety szybko przekonują się, że stosowanie lampy UV w celu utwardzenia żelów hybrydowych nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Zabieg trwa jedynie kilkadziesiąt sekund – w zależności od typu żelu, który zastosujesz, czas trzymania dłoni w lampie UV wynosi od dwudziestu do sześćdziesięciu sekund. Aby dobrze utrwalić kolor, po wykonaniu perfekcyjnego manicure należy włożyć ręce do lampy na dziewięćdziesiąt sekund. W tym czasie promieniowanie utwardza żele hybrydowe, dzięki czemu Twoje paznokcie będą mocne i bardzo trwałe. O bezpieczeństwo zabiegu mogą się jedynie martwić kobiety w ciąży pracujące jako kosmetyczki. Warto wspomnieć swojemu lekarzowi ginekologowi, który prowadzi ciążę, że w trakcie pracy przyszła mama wykonuje zabiegi z zastosowaniem żeli hybrydowych. Najprawdopodobniej nie będzie żadnych przeciwwskazań do pracy w zawodzie kosmetyczki, jednakże warto się upewnić, czy przeprowadzanie tego typu zabiegów nie wpływa negatywnie na rozwijającą się ciążę.

Jak długo możesz cieszyć się swoimi żelami hybrydowymi?

Wytrzymałość i trwałość żeli hybrydowych jest ich niesamowitą zaletą. Ten typ produktów do manicure utrzymuje się na płytce paznokcia dużo dłużej niż zwykły lakier do paznokci. Jeżeli będziesz dbać o swoje pazurki w odpowiedni sposób, będziesz mogła cieszyć się swoim pięknym manicure nawet przez kilka tygodni – to kilkanaście dni świetnie wyglądających paznokci! Ciesz się pięknymi dłońmi i nie przejmuj się tym, że nagle złamie Ci się paznokieć. Możesz także zapomnieć o problemie związanym z nagle odpryskującym lakierem. Żele hybrydowe świetnie przylegają do płytki paznokcia, dzięki czemu są niesamowicie trwałe. Jeżeli chcesz usunąć swój manicure, musisz kupić specjalny zmywacz do paznokci z dużą zawartością acetonu. Jeśli korzystasz z usług kosmetyczki i chcesz zmienić kolor swoich pazurków, poproś o piłowania wierzchniej warstwy żeli hybrydowych. Po uzupełnieniu produktu i rozłożeniu jej na płytce paznokcia w sposób równomierny, kosmetyczka będzie mogła nałożyć kolejną warstwę innego koloru, a Twoje pazurki zyskają zupełnie nowy wygląd. Następnie konieczne będzie włożenie dłoni do specjalnej lampy, która utwardzi piękny manicure za pomocą nieszkodliwego dla Twojego zdrowia promieniowania UV.