Regały metalowe do magazynu

gimswiatki 0
Regały metalowe do magazynu

Regały metalowe do magazynu zwiększają wygodę przechowywania towarów. Przy produkcji wykorzystywane są technologiczne materiały wysokiej jakości. W asortymencie często znajdują się warianty modeli z obciążeniem półki od 150 do 1100 kilogramów. Dzięki schludnemu i minimalistycznemu wyglądowi takie rodzaje regałów można zainstalować nawet w biurze. Ale do dużych magazynów stosowane są regały o dużo większym obciążeniu.

Regały metalowe do przechowywania różnych towarów

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne i handlowe potrzebuje magazynów do przechowywania swoich produktów. Ilość towarów dostępnych od producentów i szybkość wysyłki zależy od tego, jak dobrze zorganizowana jest przestrzeń. Wiarygodność, prezentacja ładunku zależy od niezawodności elementów regałów metalowych dla magazynu. Konstruktorzy takich elementów dobrze rozumieją te i inne wartości, dlatego na rynku pojawiają się sprawdzone, niezawodne i ergonomiczne systemy magazynowe.

Organizacja przestrzeni magazynowej z regałami metalowymi

regały magazynowe metalowe

Nie można zapominać, że odpowiedzialne i dobrze zorganizowane przechowywanie produktów stanowi poważny wydatek dla przedsiębiorstw handlowych i producentów. Dlatego element logistyczny, w tym magazynowanie, staje się ważnym czynnikiem w ustalaniu cen towarów. Co więcej, chodzi nie tyle o bezpośrednie koszty tych samych regałów metalowych i wyposażenia, ile o właściwe wykorzystanie powierzchni magazynowej, organizację ruchu sprzętu, kombinację półek i ładowarek i tak dalej.

Przy właściwym podejściu koszty magazynowania można kilkakrotnie zmniejszyć, a ostatecznie obniżyć cenę detaliczną produktu lub znacznie zwiększyć rentowność firmy. W rzeczywistości jest to jeden z powodów, dla których przedsiębiorstwa wyposażają swój magazyn w regały metalowe osiągając własne oszczędności w kosztach logistyki, które zmierzają do maksimum.

Regały metalowe półkowe

Uniwersalne składane regały metalowe półkowe na hakach. Najpopularniejszy i poszukiwany model wśród regałów metalowych półkowych, który rozwiązuje wszelkie zadania związane z przechowywaniem. Półki znajdują się na dowolnej wysokości. Regały są perforowane na całej długości co pozwala na umieszczenie dowolnej liczby półek w dowolnej odległości od siebie i przechowywanie ładunku o dowolnej wysokości.

W razie potrzeby może nastąpić szybka zmiana półek. Podłączenie w linii bez ograniczenia długości (opcja ekonomiczna) lub montaż sekcji wolnostojących, montaż na ścianie lub w kilku rzędach tyłem do siebie. Taki regał metalowy nadaje się do pomieszczeń o dowolnej wysokości, również do małego pomieszczenia gospodarczego i magazynu o wysokich sufitach. Regał półkowy ma estetyczny wygląd i idealnie pasuje do wnętrza biura w każdej firmie.

Regały metalowe o dużej wytrzymałości

Regały metalowe o udźwigu półki do 300 kg, to rekord wśród regałów tej klasy. Specjalna konstrukcja półek wytrzymuje nawet maksymalne obciążenie. Wyróżnia je szybki i łatwy montaż bez użycia narzędzi. Na rynku można spotkać całkowicie bezśrubowe podłączenie wszystkich elementów, co daje gwarancję szybkiego i łatwego montażu. Jest idealny do przechowywania nie tylko w magazynach dla ładunków jednostkowych i skrzyniowych, ale również w biurach (dokumenty, sprzęt, skrzynki archiwalne itp.). Sprawdza się także w sklepach (w pomieszczeniach gospodarczych i handlowych).

Głębokie regały metalowe z półkami

Regały metalowe do magazynu
Regały metalowe do magazynu

Regały ułożone w stos mają bardzo wysoką gęstość przechowywania ze względu na brak przejść między regałami do obsługi sprzętu: układarki wchodzą bezpośrednio do systemu regałów. Klasyczne regały metalowe z półkami do przechowywania są bezpieczne i niezawodne dzięki innowacyjnym technologiom produkcji. Innowacje: ukośna perforacja i wspornik półki, Regały są perforowane ukośnymi otworami, w których wsporniki są montowane na hakach bez śrub. Ułatwia to zmianę poziomów przechowywania przy zmianie grup produktów. Możliwość modyfikacji po złożeniu, jest unikalnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju magazynu.

Głębokie regały metalowe do magazynu mogą być wykonywane w kilku wariantach. Różnią się metodami załadunku towarów. W zależności od potrzeb przechowywania stosowane są głębokie modele, gdy załadunek i rozładunek są przeprowadzane po tej samej stronie (dla tego samego rodzaju ładunku o wystarczająco długim okresie trwałości) lub przejścia, gdy ładowanie odbywa się z jednej strony, a rozładunek z drugiej zgodnie z metodą pierwszy wszedł- pierwszy wyszedł.

Regały metalowe na antresoli

Antresola to wielopiętrowy system magazynowy, który pozwala maksymalnie wykorzystać użyteczną powierzchnię magazynu. Regały stanowią uniwersalny system przechowywania połączony z jednym systemem modułowym. Siatki ogrodzeniowe, balustrady, specjalne pokrycia podłogowe zapewniają bezpieczną obsługę na każdym poziomie regału. Ten rodzaj regałów metalowych to szybki dostęp do dowolnego produktu. Przeładunek na dowolnym poziomie antresoli odbywa się ręcznie lub przy użyciu lekkiego sprzętu do załadunku. Koszt wynajmu magazynu zmniejsza się proporcjonalnie do liczby antresoli im wyższy system, tym większa powierzchnia użytkowa i tańszy wynajem.