Korzyści z pozwania banku za franka

gimswiatki12 0
Korzyści z pozwania banku za franka

Korzyści z pozwania banku za franka – w przypadku aktualnego zobowiązania w postaci kredytu we frankach szwajcarskich warto wziąć pod uwagę możliwość pozwania banku. Na dzień dzisiejszy liczba wygranych rozpraw jest coraz większa, w konsekwencji możliwe jest zrealizowanie założonych celów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie ze sobą takie postępowanie.

Dlaczego warto zdecydować się na pozwanie banku w związku z kredytem frankowym? Jakie zalety takiego rozwiązania możemy wyróżnić? Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę w sposób szczególny? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Możliwość uzyskania korzyści finansowych

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym profitem pozwania banku za franka jest możliwość uzyskania korzyści finansowych. Jest on jak najbardziej zrozumiały, bowiem kwoty odzyskiwane przez frankowiczów niejednokrotnie wynoszą setki tysięcy złotych. Jeśli uda nam się doprowadzić do unieważnienia umowy o kredyt we frankach, wówczas możemy liczyć na to, że nasza sytuacja ekonomiczna ulegnie znacznemu polepszeniu. W końcu nikt nie jest zainteresowany wydawaniem pieniędzy bez większej potrzeby, a takowym kosztem jest właśnie płacenie rat kredytu.

Każdy z nas chciałby mieć możliwie najbardziej zasobny portfel, co jest w pełni zrozumiałe. Kiedy bank zwróci nam nienależnie pobrane opłaty, wówczas odzyskamy dużą część gotówki. Zatem ekonomiczna opłacalność takiego rozwiązania jest bezsprzeczna. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że wyrok zasądzający zerwanie stosunku prawnego z bankiem będzie również wyrokiem, który nakaże bankowi zasilenie naszego konta. Majątkiem są również domy bądź mieszkania kupione za kredyt we frankach szwajcarskich. Warto zatem od razu powiedzieć, że będzie on nadal naszą własnością, a stan finansów poprawi się w dużym stopniu. Co więcej, znika również niebezpieczeństwo związane z niepewnością kursu. 

Stosunkowo łatwy proces w przypadku występowania pewnych przesłanek

Korzyści z pozwania banku za franka
Korzyści z pozwania banku za franka

Drugim powodem, który z pewnością jest godny podkreślenia to fakt, że taka operacja może zostać przeprowadzona bez większych problemów. Z pewnością nie jest tak, że duże instytucje, jakimi są banki, mają jakiekolwiek względy u składów sędziowskich. Wręcz przeciwnie, na dzień dzisiejszy w zdecydowanej większości przypadków sprawy o kredyty we frankach wygrywają właśnie pokrzywdzeni frankowicze. Taki stan rzeczy podyktowany jest dwoma silnymi uzasadnieniami. Mowa przede wszystkim o ukształtowanej i korzystnej linii orzeczniczej sądów, ale również wyrok TSUE, który wybitnie ułatwił wszelkie postępowania w tym zakresie. Pamiętajmy jednak o jednej bardzo ważnej kwestii- proces jest łatwy, o ile jest prowadzony przez dobrą kancelarię frankową jak https://odfrankuj.org/pomoc-frankowiczom-szczecin-2/, która przygotuje się na niemalże każdy z argumentów. Łatwość jest jeszcze większa, jeśli specjalistom uda się sporządzić silny pozew. Na dzień dzisiejszy wygrana z bankiem to niemal reguła, która nie przysparza większych trudności, co z pewnością warto mieć na uwadze.

Duże prawdopodobieństwo związane z wygraną frankowicza

W sieci istnieje wiele statystyk, na podstawie których można wywnioskować, że prawdopodobieństwo wygranej przez frankowicza jest naprawdę wysokie. Część instytucji twierdzi, że wynosi ono nawet 90%. Pamiętajmy jednak o tym, że frankowicze tak często wygrywają w sądach, jeśli są prowadzeni przez naprawdę dobrą i doświadczoną kancelarię kancelaria-prawna24.com.pl/. Kiedy patrzymy jedynie na dane procentowe, jednocześnie nie analizujemy przyczyn powstania danych, wówczas możemy otrzymać wynik oscylujący w granicach 90%. W praktyce umowa o kredyt musiałaby być wyjątkowo niespecyficznie skonstruowana, natomiast skład sędziowski nieprzychylny, aby sprawa została przegrana. Najlepsze kancelarie frankowe kancelaria-prawna24.com.pl/kancelaria-frankowa-warszawa/ znają wiele umów o kredyty i wiedzą, jak na ich podstawie przygotować pozew. W praktyce nie mamy wpływu tylko i wyłącznie na niezawisłość sędziowską. Nie zmienia to jednak faktu, że sędziowie w określonych okolicznościach postępują niemalże identycznie, a sprawy o kredyty frankowe są powtarzalne i często bardzo podobne. 

Poprawa stabilizacji finansowej 

Ostatnim powodem, o którym nie możemy nie wspomnieć, jest możliwość lepszego, stabilniejszego finansowo życia. Nie będziemy posiadali już zmartwień związanych z kredytem, co wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne. Nie musimy również obawiać się roszczeń w stosunku do nieruchomości. Normalizacja w tej sferze naturalnie wpływa również na normalizacje w innych sferach życie. Nie będziemy musieli się zastanawiać nad tym, w jaki sposób obniżyć ratę. Nadmierne oszczędzanie i rezygnowanie z planów również nie będzie już obowiązkowe. Nie da się ukryć, że życie bez kredytu jest o wiele łatwiejsze i ciekawsze, bowiem zniknie już problematyczny kredyt we frankach. Jak można zatem zauważyć, istnieje wiele korzyści związanych z pozwaniem banku za franka. To tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy postępować posiadając tak cenną wiedzę. 

Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl