Dlaczego koronki są takie atrakcyjne?

gimswiatki 0
Dlaczego koronki są takie atrakcyjne?

Dlaczego koronki są takie atrakcyjne? Przemysł odzieżowy jest wielki i prężnie się rozwija. Od stuleci ubrania były jedną z najważniejszych części naszej codzienności, a niektórzy związali z nimi całe swoje życie. Są to na przykład projektanci mody, modelki, krawcowe czy właściciele fabryk z ubraniami. Ubrania chce mieć każdy człowiek na świecie. Są potrzebne niezależnie od kraju, wieku, statusu finansowego i przekonań.

Dlaczego koronki są takie atrakcyjne?
Dlaczego koronki są takie atrakcyjne?

Jednak już konkretne potrzeby ubraniowe różnią się w zależności od człowieka. Jedna osoba może preferować porwane dżinsy, a inną interesują wyłącznie sukienki koronkowe. Jest to oczywiście bardzo pożądany produkt i mało kto może powiedzieć, że takie sukienki są niepotrzebne. Ale warto bliżej przyjrzeć się kwestii tego, co w koronkach tak nas kusi i dlaczego jesteśmy w stanie wydawać ogromne pieniądze na tego typu ubrania.

Po pierwsze – koronki są piękne. Tak po prostu, w jakiś sposób wzbudzają w nas sympatię i zachwyt. Bogactwo wrażeń estetycznych jest porównywalne do wizyty w galerii sztuki – wszak każda mała koronka to takie małe arcydzieło. Owe arcydzieła, skomponowane w wymowny wzór albo ułożone misternie na powierzchni sukienki, to prawdziwa gratka dla miłośników dobrego stylu. Co pięknego dokładnie jest w koronkach, trudno powiedzieć, ale na pewno każdy, kogo by się o to spytało, potwierdziłby taki stan rzeczy. Ich delikatność i subtelność mogą być jakąś wskazówką co do tajemnicy ich popularności. Wiadomo bowiem, że stworzenie koronek wymaga dużej precyzji i niekoniecznie ręcznej pracy, a sukienki koronkowe powstają nie tylko w atelier artystycznych krawców, ale też w fabrykach w Bangladeszu. Piękno koronek jednak niezmiennie nas uwodzi, niezależnie od miejsca i sposobu powstania. Przecież ubranie stworzone przez pasjonata szycia może być równie piękne albo równie okropne jak to wyprodukowane w fabryce. Nie ma co do tego reguły. Wszystko zależy od jakości materiałów, sposobów wykonania i projektu ubrania. Przecież nawet najpiękniejszy projekt może okazać się bublem, kiedy zostanie niestarannie zrealizowany.

salon sukien wieczorowych szczecin
salon sukien wieczorowych szczecin

Innym aspektem koronkowej atrakcyjności może być na przykład specjalny charakter takich ubrań. Koronki często są wykorzystywane do tworzenia zmysłowej bielizny, a wiadomo, że jeśli coś jest zmysłowe i jest bielizną, to miło się kojarzy. A już na pewno wzbudza sympatię, jeśli połączymy zmysłowość, bieliznę i koronki. Taka mieszanka atrakcyjnych rzeczy zawojuje każde serce. Można spekulować na temat przyczyn powstania takiej tendencji w przemyśle bieliźnianym, ale jeśli chodzi o sukienki koronkowe, to nie ma tu nic do odkrycia, bowiem wszystko jest jasne. Zmysłowość koronek połączona z wdziękiem i niewinnością sukienki to coś, czemu nikt się nie oprze.

W dodatku koronki mogą występować na sukienkach w różnej postaci. Mogą być na całej powierzchni ubrania i zdobić noszącą je osobę w miarę jednolicie (choć i z tym bywa różnie), ale mogą także zostać umieszczone tylko w pewnych rejonach, jak talia czy klatka piersiowa. Zdarzają się sukienki z brzegiem obszytym koronką, są też takie, w których pewne obszary ciała zostają zakryte wyłącznie koronką, spod której prześwituje gołe ciało i jest to bardzo urocze, a zarazem odważne. Choć nie zawsze są to jakieś bardzo intymne elementy. Często na przykład plecy czy rękawy sukienki są zrobione z koronki i nie ma w tym nic dwuznacznego.

suknia ślubna Szczecin
suknia ślubna Szczecin

Noszenie koronek to nie kwestia charakteru, a dobrego smaku. Każdy wie przecież, że jest to ozdoba tak powszechna jak chyba żadna inna i nie chodzi tylko o sukienki. Koronkowe mogą być też kolczyki, kapelusze, skarpety (tak tak!), ze sztywnej koronki niejednokrotnie robi się piękne buty. Jak widać, koronki są dosłownie wszędzie i nie dotyczą jakiejś konkretnej i zamkniętej grupy ludzi. Tu jest właśnie ich piękno – można określić swój styl i znaleźć koronkowy ciuch, który owemu stylowi w pełni odpowiada. Jak to się dzieje, że odpowiada? Odpowiedź tkwi w różnorodności. Są takie koronkowe ubrania, które nadają się dla osób bardzo nieśmiałych, a są też te odpowiednie dla ludzi ekstrawaganckich i śmiałych. Poza tym są jeszcze inne cechy charakteru. Przecież prócz różnego poziomu pewności siebie różnimy się też temperamentem, poczuciem humoru, poglądami i wieloma innymi rzeczami. I piękne jest to, że przedstawiciel każdej z grup społecznych o dowolnych poglądach i wierzeniach, w sklepie z koronkami znajdzie to, czego potrzebuje jego dusza do pełni satysfakcji. Może to być koronkowy kapelusz, a mogą to być też sukienki koronkowe w dużej ilości, właśnie w tylu wersjach i rodzajach, że nawet bardzo wybredny człowiek nie przejdzie obok nich obojętnie w nadziei, że jego wyrafinowany gust nie przeszkodzi w zakupie czegoś pięknego w sposób oczywisty i znany od wieków. Ile stuleci bowiem koronki są z nami, tego nie sposób zliczyć. Odkąd człowiek na drodze ewolucji zyskał niezwykłą sprawność manualną palców rąk, i odkąd nie musi poświęcać całego swego czasu na pogoń za mamutem, jest w stanie tworzyć koronki, które są piękną ozdobą i trudno im się oprzeć. Ich urok jest absolutnie ponadczasowy.