4world Ekran projekcyjny ścienny

gimswiatki12 0
4world Ekran projekcyjny ścienny

4world Ekran projekcyjny ścienny – współcześnie nastąpił ogromny rozwój technologiczny w zakresie wyświetlanego obrazu. Jeszcze tak niedawno telewizory, które ludzie posiadali w Polsce umożliwiały transmitowanie maksymalnie kilku kanałów, dodatkowo w odcieniach szarości. Obecnie jednak czasy się zmieniły, a tym samym ciężko jest znaleźć domostwo, które nie posiadałoby telewizora, komputera czy też laptopa pozwalającego na oglądanie najnowszych produkcji Netflixa.

Cieszyć się możemy obrazem w niesamowicie wysokiej jakości. Kiedyś za taką uznawana była rozdzielczość HD, dziś jednak, podobnie jak z urządzeniem, wielu z nas posiada możliwość cieszenia się z filmów w technologiach 4 czy też 8K. Prócz jednak wspomnianych telewizorów, istnieje także ogrom innych urządzeń, które stosowane były ku urozmaicaniu czasu ludziom poprzez wyświetlanie filmów. Każdy z nas kojarzy z pewnością wszelakiego rodzaju kina oraz projektory w nich obecne. Kto by jednak pomyślał, że dziś każdy z nas jest w stanie posiadać sam wspomniane kino w własnym domu?

Ekran projekcyjny w małym pomieszczeniu?

4world Ekran projekcyjny ścienny
4world Ekran projekcyjny ścienny

Do stworzenia imitacji kina wystarczą trzy rzeczy: projektor, ekran projekcyjny oraz odpowiedni system nagłośnienia. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zorganizować seans filmowy dla znajomych lub rodziny. Na przestrzeni lat bilety w kinach znacząco podrożały, co negatywnie wpłynęło na budżet każdego sympatyka tego typu instytucji. Kto z nas bowiem lubi jakiekolwiek podwyżki produktów? Stąd też jest to pierwszy powód, dla którego warto jest podjąć się inwestycji w kino domowe. Drugim natomiast jest bezpieczeństwo. Obecna wciąż pandemia powoduje, iż szczególnie starsi ludzie narażeni się na zachorowanie w zamkniętych pomieszczeniach, jakimi są sale kinowe. Nie ma więc co się dziwić, że wspomniane już kino domowe staje się coraz bardziej popularną formą atrakcji. Warto więc poświęcić kilka chwil na omówienie poszczególnych elementów składowych zestawu. Najważniejszą jego częścią jest projektor, który odpowiada za wyświetlanie obrazu. Istnieje wiele technologii, jakimi charakteryzują się tego typu urządzenia. Jedną z bardziej popularnych jest DLP, która gwarantuje wysoką rozdzielczość obrazu, a tym samym świetne doznania wzrokowe odbiorcy. Ceny projektorów wahają się już od kilkuset to nawet kilkunastu tysięcy złotych, zależnie od jakości wyświetlanych grafik oraz ich wielkości. Kolejnym elementem jest zestaw nagłaśniający. Film bowiem to nie tylko suchy obraz, lecz także ścieżka dźwiękowa, która dla niektórych jest równie ważna, co sam przekaz dzieła. Istnieje wiele możliwości zakupu urządzeń, które odtwarzać będą muzykę z filmów. Poczynając od głośników aż do coraz bardziej popularnych soundbarów. Dlaczego tak małe urządzenie skrada serca coraz większej ilości Polaków? Przede wszystkim jest ono praktyczne, gdyż dzięki swojemu rozmiarowi jesteśmy w stanie umieścić je niemal wszędzie. Nie ustępuje ono jednak w jakości odtwarzanego dźwięku, stąd stanowi idealne połączenie dla minimalistów. Ceny soundbarów to zazwyczaj wydatek kilku tysięcy złotych, jednak opinie mówią jasno, że warto. Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym elementem składowym zestawu kinowego jest ekran projekcyjny.

Dlaczego warto wybrać 4world?

Wśród fanów tego typu rozwiązań pojawiają się głosy, że równie dobrze zamiast ekranu projekcyjnego wykorzystać można białą ścianę, która jest przecież darmowa. Występują w tym przypadku jednak dwa problemy: nie każdy ma taką ścianę w domu oraz jakość obrazu będzie naprawdę mierna. Ekran projekcyjny natomiast obie zagwozdki rozwiązuje. Pozostaje jednak pytanie: jaki warto wybrać? Z pomocą przychodzi tutaj 4Word z swoim produktem. Firma ta znana jest ze sprzedaży wszelkiego rodzaju akcesoriów komputerowych, GSM czy też projekcyjnych. Ekran projekcyjny ścienny 221×124 (100″,16:9) w kolorze białego matu jest więc sprawdzonym i wysokiej jakości produktem. Jest on elastyczny, dzięki czemu zabezpieczony jest przed wszelkimi uszkodzeniami związanymi z jego rozwijaniem i zwijaniem. Co więcej, jego powierzchnia jest zabezpieczona przed wilgocią oraz zabrudzeniami dzięki wykonaniu z niepalnego i podatnego na zmywanie materiału. Najważniejszym aspektem jest jednak szereg możliwości w wyświetlaniu obrazu, gdyż ekran projekcyjny przystosowany jest do różnych rozdzielczości. Gdzie może nam się przydać taki przedmiot?

Szkoła, firma czy też dom

Ekrany projekcyjne mają szerokie zastosowanie w szkołach, gdzie wyświetlane na nich mogą być materiały dydaktyczne. Stanowią znaczne urozmaicenie często rutynowych lekcji. W firmach natomiast stanowią często wręcz obowiązkowy element każdego spotkania biznesowego. Ekrany projekcyjne zyskały takie zastosowanie dzięki swojemu rozmiarowi. Można na nich umieścić wiele szczegółowych informacji, które będą dobrze widoczne nawet z końca sali. W domu natomiast ekran taki wykorzystać możemy jako miejsce wyświetlania filmu. Noc z znajomymi i dobrym jedzeniem nigdy już nie będzie taka sama! Jak więc widać, ekrany projekcyjne posiadają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, stąd warto jest taki posiadać.