Jak dbać o sztuczne kwiaty

Jak dbać o sztuczne kwiaty – pogrzeb bliskiej osoby, czy pozwolisz pamiątce umrzeć razem z nią? Piękny i wspaniały ślub bądź pamiętna i powiązana emocjonalnie z Tobą chwila. Czy jej również pozwolisz odejść w zapomnienie? Kwiaty sztuczne to wieczna pamiątka.

Sztuczny kwiat, prawdziwe wspomnienie

Nie od dziś wiadomo, że kwiaty niosą za sobą mnóstwo emocji, wdzięku, miłości, uczuć, wrażeń i multum innych niesamowitych doznań. Kwiat może być elementem czysto romantycznym, czy też dekoracyjnym. Prowadzi do uśmiechu oraz jest wspaniałą pociechą oka w domu. Doskonale sprawdza się również w sytuacji łagodzenia złych emocji. Sztuczne kwiaty zamykają w sobie emocje i wspomnienia na lata, często bywają powrotem do ekscytujących i niebanalnych momentów sprzed lat. Warto zastanowić się przed zakupem, jaki produkt jest w stanie wybrance naszego serca, zapewnić pamięć naszej osoby na dłużej. Czy to nie będą właśnie kwiaty tego rodzaju? Plusów posiadania tego typu kwiatów w swoim domu, mieszkaniu czy nawet firmie, jest o wiele więcej. Często nie myślimy o kwiatach przez pryzmat ich funkcjonalności oraz przydatności, a sprowadzamy decyzję do starych, utartych już dawno prawd. “Taki kwiat nie pasuje”, “przecież nie wypada”, “jak to będzie wyglądać”. To tylko niektóre z wielu wyobrażeń, nieadekwatnych do autentyczności. Taki kwiat pasuje i to bardzo. Po pierwsze – mając alergię, nie musisz w ogóle zastanawiać się, gdzie postawić flakon z kwieciem. Nie musisz myśleć, którędy przejść aby nie kichać lub jak się ich pozbyć, skoro są takie piękne. Po drugie – przecież to oczywiste. Zero podlewania! Sztuczne kwiaty jak żywe? Dokładnie tak, a w dodatku dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Nie martwisz się, kiedy nagle przypominasz sobie, że przecież od trzech dni Twoje kwiaty nie otrzymały swojego podstawowego budulca. Przed wyjazdem w dalekie miejsce, na wakacje czy urlop, nie główkujesz nad formą tymczasowej opieki dla swoich kolorowych ulubieńców. A wszystko to dzięki jednej, odważnej i przełamującej stereotypy decyzji, za którą należą Ci się gromkie brawa!

Sztuczny kwiat troski wart

Jak dbać o sztuczne kwiaty

Sztuczny czy żywy, to nieistotne. Każdy kwiat potrzebuje stosownej i odpowiedniej opieki. Warto szanować objętość swojego portfela, szczególnie gdy jest ku temu okazja. Sztuczne chryzantemy, róże czy piwonie jak najbardziej nam to umożliwiają! Takim kwiatem śmiało możemy nacieszyć się dłużej niż tylko jeden sezon. Wszystko w tej kwestii, leży w naszej gestii. Troska, jaką obdarujemy nasze piękne kwiaty, nie jest bezproduktywna i spłaci się w stu procentach. Pytanie brzmi – jak się do tego zabrać? Jak sprawić, aby nasz sztuczny kwiat nie zatracił swojego wdzięku i uroku? Co zrobić i czego użyć, gdy po kilku tygodniach blasku, kolory zatracą swą dawną moc? Przede wszystkim to nie koniec świata. Nie wyciągamy portfela z torebki i nie biegniemy do sklepu po kolejną partię. To kompletnie bez sensu. Lepiej zaczerpnąć trochę wiedzy z porządnego źródła i praktykować ją z zadowoleniem przez kolejne lata. Filozofii w tym, tak naprawdę nie ma żadnej. Wbrew temu co nam się wydaje, nie trudno jest zatroszczyć się o nasze sztuczne rośliny ozdobne. Wszystko, czego będziemy potrzebować to odrobina ciepłej wody i suszarka do włosów. Przecieramy delikatnie i z wyczuciem powierzchnię naszego kwiecia, a następnie odpowiednio suszymy. Warto wspomnieć, że “odpowiednio” w tym przypadku oznacza zimnym powietrzem. Ciepłe mogłoby zaszkodzić naszym kwiatom, niepotrzebnie narażając je na mniejsze czy też większe uszkodzenia. Ekskluzywne sztuczne kwiaty doniczkowe mogą stać się głównym oraz wiodącym i urzekającym elementem naszego domu. W krótkim czasie przekonasz się, o ile tańsze i jakościowo identyczne do tradycyjnego jest to rozwiązanie. Częstotliwość dbałości oraz uwagi, jaką musimy darzyć nasze kolorowe pociechy również jest nieporównywalna. Po dostatecznym osuszeniu powierzchni, wystarczy już tylko spryskać ją jakimkolwiek środkiem do czyszczenia tworzyw samochodowych. Prawda, że banalnie proste? Sprawa wygląda identycznie z kwieciem, które kierujemy poza ognisko domowe. Chryzantema sztuczna, której lokalizacja znajduje się na cmentarzu, również dzięki tej prostej metodzie, nabierze konkretnego blasku. Nie czekaj więc i od dzisiaj wprowadź do swojego domu to ekstrawaganckie rozwiązanie.

Nowy trend

Jak widzisz, zalet posiadania sztucznych kwiatów jest mnóstwo, ponadto wizualnie nie odbiegają one od tradycyjnych, prawdziwych roślin. Możesz wkomponować w swoje pomieszczenie prostotę i rozwiązania tradycyjne, jak na przykład flakon. Możesz również zaszaleć dekoracyjnie i urządzić sobie subtelny i wyrafinowany stroik kwiatowy. Nowy trend prędzej czy później nadejdzie, a pierwsze jego oznaki można dostrzec gdzieniegdzie już dzisiaj. Czemu to właśnie Ty nie mogłabyś dołączyć do tej grupy osób już teraz? Czas na zmiany. Tak, to właśnie ten czas. Klasyk odchodzi do lamusa, pora postawić na piękne, niewymagające i tanie rozwiązanie. Ekskluzywne sztuczne kwiaty czekają na Ciebie. Nie trwaj dłużej w niepewności, nie daj się prosić i zrób im miejsce w swoim domu już teraz!