Sitodruk na tkaninie oraz jego wady i zalety

gimswiatki 0
Sitodruk na tkaninie oraz jego wady i zalety

Sitodruk na tkaninie oraz jego wady i zalety – sitodruk na tkaninie jest metodą, która zdążyła już podbić serca producentów oraz także użytkowników odzieży. Metoda ta umożliwia wytwarzanie na tkaninie wielobarwnych nadruków. Sprawdza się również w nadrukach na folii czy też na papierze. Sitodruk jak każdy inny proces ma pewne swoje wady oraz zalety.

Zalety sitodruku na tkaninie

Sitodruk na tkaninie ma naprawdę wiele zalet. Na pewno największą zaletą tej metody jest to, że same nadruki cechują się sporą trwałością mechaniczną. Koszulka z nadrukiem jest wykonane tak, że na pewno się łatwo nie spierze. W związku z tym zakupienie przedmiotów tego rodzaju można uznać za świetną inwestycję. To właśnie odzież czy też plastik ze wzorem w ten sposób drukowany nie straci na pewno swoich walorów po kontakcie w wodą czy też w słońcu piekącym. Sitodruk zatem jest metodą odpowiednią do wykonywania nadruków na sprzęcie bądź odzieży turystycznej, która swoim użytkownikom służy czasem w trudnych skrajnie warunkach pogodowych, jak i także w warunkach zmiennych. Trwałość dla nas jako dla klientów jest najważniejsza. W związku z tym, gdy tylko zamierzamy sprezentować sobie koszulki ze śmiesznym nadrukiem czy też inny gadżet, to najczęściej decydujemy się właśnie na tę metodą. Jest ona dla nas wręcz fantastyczna.

Gdzie można zrobić nadruki metodą sitodruku?

Sitodruk na tkaninie oraz jego wady i zalety
Sitodruk na tkaninie oraz jego wady i zalety

Wiemy już jakie są zalety metody sitodruku na tkaninie. Co jak co, ale te wszystkie zalety nas przekonały i to zdecydowanie. W związku z tym poszukujemy miejsca, w którym możemy tego rodzaju nadruki wykonać. Najczęściej trafiamy do punktów usługowych standardowych. Miejsca takich na mapie Polski jest całkiem sporo. Jednak gdy pochodzimy z małej wioski czy też z niedużego miasta, to nie zawsze możemy mieć do tego rodzaju punktów dostęp. W związku z tym należy rozważyć także inną opcję. Okazuje się, że sitodruk na tkaninie możemy załatwić kompletnie bez wychodzenia z domu. Cieszy nas to przeogromnie. Lubimy działać w sieci i móc załatwiać ważne dla nas sprawy siedząc sobie wygodnie w fotelu i oglądając telewizję. Sitodruk na tkaninie online jest oferowany przez wiele stron internetowych. Zanim zdecydujemy się na wykonanie koszulki czy też innego produktu z nadrukiem, to sprawdźmy dokładnie dany punkt. Chcemy trafić do takiego, którego jakość druku naprawdę jest na możliwie najwyższym poziomie. Nie chcemy przy odbiorze przesyłki się rozczarować. Jeśli dobrze wybierzemy, to będziemy na pewno zadowoleni z efektu. Będzie on oszałamiający. Dzięki sitodrukowi na tkaninie można otrzymać nawet nadruk 3D. Co więcej nadruk brokatowy także nie stanowi żadnego problemu. Dzięki temu tenże rodzaj druku znajduje naprawdę spore zastosowanie w świecie mody. Konsumenci niesamowicie cenią sobie takie nadruki, które pomagają im na wyróżnienie się z tłumu. Dodajmy także, że sitodruk na tkaninie jest niesamowicie powszechne. W związku z tym realizacja projektu kompletnie nie jest trudna. Tak jak zostało już wspomniane możemy szukać firm stacjonarnych, jak i także internetowych. Gdy mówimy o samych walorach druku sitowego na tkaninie to w żadnym wypadku nie wolno nam zapominać o sporej ilości zastosowań. W zasadzie to żadna inna metoda druku nie jest, aż tak wszechstronna. Mowa tutaj już nie tylko o tkaninach czy też ubraniach, ale także o papierze, folii czy też nawet drewnie. Co więcej żadnej przeszkody nie stanowi powierzchnia o kształcie dosyć nietypowym.

Czy sitodruk ma jakieś wady?

Wiadomo powszechnie, że nie ma czegoś kompletnie bez wad. Nie ma rzeczy, ani także ludzi idealnych. Za wadę metody sitodruku uważa się niestety niską wydajność. Ta metoda rzeczywiście jest troszkę czasochłonna. Oczywiście tylko wtedy, gdy ją zestawimy z innego rodzaju metodami wykonywania nadruków. Jednak czas nie jest najważniejszy. Najważniejsza powinna być dla nas jakość. W związku z tym wada ta nie ma dla nas większego znaczenia. Kolejną słabszą stroną tejże metody jest biały nadruk na czarnym materiale. Niestety tego typu nadruk może troszkę przebijać. Jest to wszystko zależne od materiału, z którego nasze ubranie jest wykonane oraz od farby zastosowanej. Jeśli używa się barwników najwyższej jakości, to wypadki można uniknąć. Sitodruk jako sama metoda jest również bardziej polecana przy produkowaniu większej ilości nadruków. Może wydawać się nieopłacalna przy niewielkich nakładach. A kto korzysta z tego typu nadruków? Komu są one potrzebne? Na pewno wśród osób tych znajdują się wszystkie firmy oraz przedsiębiorstwa. Bardzo fajnie wyglądają pracownicy, którzy są ubrani w jednakowe koszulki. Wyglądają oni elegancko, estetycznie oraz od razu kojarzą się z marką. Wpływa to na sam odbiór danej marki. W pewnym stopniu jest także reklamą. Oczywiście na nadruki decydują się również osoby prywatne, które chcą się wyróżnić z tłumu czy też osoby, które chcą podarować swojej bliskiej osobie spersonalizowany prezent. Musimy zaznaczyć, że na pewno takowym prezentem dana osoba będzie zaskoczona i zrobimy na niej wrażenie. Będzie to coś niestandardowego.