Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem kosmetycznym

gimswiatki 0
Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem kosmetycznym

Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem kosmetycznym – wybierając gabinet, w którym chcemy wykonać zabieg kosmetyczny, należy zawsze kierować się rekomendacjami i opiniami klientów, a nie cena za wykonany zabieg kosmetyczny. Często różnice w cenę usługi wynikają ze standardów obowiązujących w danym gabinecie kosmetycznych, pomimo że używanie jednorazowych rękawiczek, dezynfekcja przyborów i czystość to według wielu osób sprawa oczywista przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli. Dlatego piszemy, na co zwrócić uwagę w gabinecie. Aby zabieg kosmetyczny nie zakończył się nieprzyjemnym zakażeniem.

Po pierwsze warunki, w jakich wykonywany jest zabieg kosmetyczny

Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem kosmetycznym
Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem kosmetycznym

Kiedy w dniu umówionego zabiegu kosmetycznego zjawiasz się w gabinecie, zwróć uwagę na poziom jego czystości, nie chodzi o to, aby panowały sterylne warunki jak w szpitalu, jednak kiedy w rogach Wiszą ozdoby z pajęczyn, a na stolikach zalega kurz, możesz być niemal pewna, że urządzenia i przyrządu, którymi za chwile zostanie wykonany zabieg kosmetyczny, są przechowywane w takich samych warunkach. Tak samo ważną kwestią jest zapach w gabinecie, w końcu nierzadko klientki przy\wychodzą na umówiony zabieg kosmetyczny nie tylko ze względów urodowych, ale także dla relaksu. Kiedy w powietrzu unosi się zapach chemicznych środków lub co gorsza drugiego śniadania pracowników, ciężko jest o uczucie odprężenia i wyciszenia umysłu w trakcie nawet najprzyjemniejszego zabiegu kosmetycznego. Zwróć także uwagę czy salon posiada swój regulamin, jeśki tak, oznacza to, że jego pracownicy cenią sobie pewne zasady i na pewno przestrzegają także zasad odpowiedniego wykonywania zabiegów kosmetycznych. Kolejna i chyba najważniejsza kwestia są dokumenty związane z zabiegiem kosmetycznym. Dla wielu jest to męcząca biurokracja, jednak to bardzo dobrze świadczy o salonie kosmetycznym, że w rzetelny sposób chce Cię powiadomić o ewentualnych powikłaniach zabiegu kosmetycznego lub przekazać wiedzę o odpowiedniej pielęgnacji po wykonanym zabiegu kosmetycznym. Zachowanie pracowników. Wiąże się ono ściśle z relaksem w takcie zabiegu kosmetycznego, często chcemy czuć się w jego trakcie dopieszczone do granic możliwości, jednak trudno uzyskać taki efekt, kiedy pracownicy właśnie opowiadają co robili zeszłego wieczoru lub co gorsza obgadują przy tobie poprzedniego klienta. W porządnym gabinecie kosmetycznym to klient jest najważniejszym i to na nim powinna być skupiona cała uwaga w trakcie wykonywania zabiegu kosmetycznego.

Pracownicy

Przy wyborze odpowiedniego gabinetu kosmetycznego do zabiegu, warto także zwrócić uwagę na pracowników. Jeśli zauważymy, że osoba wykonująca zabieg kosmetyczny nie myje rąk przed wykonaniem danej czynności lub nie używa rękawiczek jednorazowych, możemy śmiało wstać i wyjść z takiego salonu. Brak higieny pracowników jest poważnym zagrożeniem dla twojego zdrowia w trakcie wykonywania zabiegu kosmetycznego. Wygląd pracownika to także bardzo ważna kwestia, wiadomym jest, aby nie oceniać jego urody, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy fartuch, który ma on na sobie, jest czysty i wyprasowany, czy paznokcie są równe i nie posiadają brudu pod płytką, a także czy włosy są świeże. Pomimo że mogłoby się to wydawać błahe, ma ogromny wpływ na Twoje odczucia w trakcie zabiegu kosmetycznego. Kolejnym aspektem jest to, abyś czy ula się przy nim swobodnie i mogła się odprężyć. W końcu chcesz się zrelaksować swoim ulubionym zabiegiem kosmetycznym po ciężkim tygodniu w pracy lub szkole i masz do tego pełne prawo.

Narzędzia

Często w trakcie zabiegów kosmetycznych zachodzi potrzeba użycia narzędzi, które nie nadają się do sterylizacji lub dezynfekcji, najlepiej, aby wtedy były używane narzędzia jednorazowe, które są sterylnie zapakowane. Warto zwrócić uwagę na to, czy przed zabiegiem kosmetycznym są one rozpakowywane na naszych oczach. Jeśli mamy wątpliwości, mamy także pełne prawo dopytać o kwestie dezynfekcji narzędzi używanych przy wykonywanym zabiegu kosmetycznym, a jeśli odpowiedź wzbudzi jakiekolwiek nasze wątpliwości, mamy prawo odmówić wykonania zabiegu i zażądać zwrotu pieniędzy. Dodatkowa kwestia jest sprzęt, jaki jest wykorzystywany do wykonywania zabiegów kosmetycznych, ponieważ nierzadko ma on znaczny wpływ na efekt końcowy i zadowolenie klienta. Najlepiej, aby był on nowoczesny i wykorzystywał najnowsze technologie, przez co możemy być pewne, że cały zabieg będzie przebiegał w pełni poprawnie i bezpiecznie zarówno dla nas, jak i kosmetologa.

Znalezienie odpowiedniego salonu kosmetycznego, który będzie spełniał nasze standardy, w trakcie wykonywania zabiegów kosmetycznych nie jest czasem łatwo, jednak warto poświęcić na to czas, aby znaleźć ten, gdzie będziemy się czuły swobodnie i komfortowo, oraz będziemy miały pewność, że wszystkie warunki czystości i higieny zostały zachowane. Jeśli idziemy na zabieg kosmetyczny z uśmiechem na twarzy, a w samym gabinecie czy jemu się jak na kawie u przyjaciółki oznacza to, że korzystamy z usług odpowiednich osób.