Smartwatch Samsung Galaxy Watch – recenzja zegarka od firmy Samsung

gimswiatki 0
Smartwatch Samsung Galaxy Watch - recenzja zegarka od firmy Samsung

Smartwatch Samsung Galaxy Watch – recenzja zegarka od firmy Samsung – rynek zegarków inteligentnych już od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej konkurencyjny. Podczas gdy do pewnego momentu widać było dominację firmy Apple, powoli do stawki zaczęły dołączać inne firmy. Jedną z nich jest Samsung, którego produkt wpadł mi ostatnio w ręce (a tak dokładnie – na nadgarstek).

Smartwatch Samsung Galaxy Watch (różowe złoto), o którym mówię, testowałem przez kilka miesięcy. Myślę, że to najbardziej odpowiedni czas na to, by podzielić się moimi przemyśleniami na jego temat. Tak, pisząc ten tekst nadal mam go na ręce.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch (różowe złoto) – pierwsze wrażenia

Smartwatch Samsung Galaxy Watch (różowe złoto) wybrałem w pełni świadomie, wiedząc, że decyduję się na kolor mniej szablonowy i typowy. Ot, chciałem sprawdzić, jak będzie on wyglądał na ręce, a w razie potrzeby po prostu go zmienić. Pierwsze wrażenia płynące już po jego rozpakowaniu upewniły mnie w przekonaniu, że nie będę chciał tego zrobić. Sam wygląd tego zegarka jest naprawdę ciekawy i na pewno mniej szablonowy, niż w przypadku innych urządzeń tego typu. Od razu widać, że producent celował w jak najbardziej realistyczne oddanie konceptu właśnie zegarka. Muszę powiedzieć, że mu to wyszło i spodobało mi się to nieziemsko.

Czymże byłyby pierwsze wrażenia, gdybym zegarka “na sucho” nie przymierzył na rękę? Mogę powiedzieć jedno – jest opcją bardzo wygodną. W końcu został stworzony z myślą o ludziach aktywnych, lubiących spędzać czas w ruchu. Takich, które nie lubią uwierania czy tego, jak akcesoria stają im na drodze ku efektywnemu i bezproblemowemu treningowi.

Smartwatch ten robi bardzo dobre wrażenie i mogę już powiedzieć, że można go w pełni dostosować do swoich potrzeb. Tarcza może wyglądać tak, jak tylko się chce, a opcji konfiguracyjnych jest na tyle dużo, że nie sposób jest poznać dogłębnie każdą z nich. Duży wybór jest tutaj jednak olbrzymim plusem, który – znów – muszę dopisać do pierwszych wrażeń.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch (różowe złoto) – użytkowanie i funkcjonalności

Smartwatch Samsung Galaxy Watch - recenzja zegarka od firmy Samsung
Smartwatch Samsung Galaxy Watch – recenzja zegarka od firmy Samsung

Samsung Galaxy Watch nie zawiódł również w przypadku codziennego użytkowania. Okazał się urządzeniem, na którym można polegać, a które zawsze warto mieć ze sobą. Bardzo – i to podkreślam, bardzo – spodobała mi się funkcjonalność pozwalająca zmienić całkowicie wyświetlaną przez niego tarczę za pośrednictwem kilku dotknięć. Sprawiła ona, że mogłem bardzo szybko przejść z funkcji wyświetlania statystyk treningowych do standardowego, bardzo eleganckiego zegarka, możliwego do zabrania chociażby na spotkanie biznesowe. Nie jest on ciężki, ale zauważyłem, że jego rozmiar jest delikatnie za duży. Osoby, które na co dzień nie nosiłyby zegarka z pewnością byłyby nim zaskoczone. Nawet ja byłem, choć bardzo szybko się do tego przyzwyczaiłem. Nieco nie spodobał mi się fakt automatycznego wygaszania ekranu – po zegarku oczekuję jego gotowości przy każdorazowym spojrzeniu na niego. Niezależnie od tego, czy robię to w tej czy innej pozycji. Na szczęście jednak w przypadku tego konkretnego modelu wyświetlanie da się włączyć – z tym, że trzeba się liczyć ze spadkiem czasu pracy na jednej baterii. Ja nie uznaję tego za minus, gdyż ta i tak wytrzymuje nader długo.

Zegarek tego typu to jednak nie tylko design. To również, a może przede wszystkim, funkcjonalności. Tych w modelu od Samsunga nie zabrakło. Dostęp w nim mamy do mnóstwa aplikacji i dodatków. Mogę powiedzieć, że zegarek ten oferuje absolutnie wszystko to, co powinno się znaleźć w jego obrębie. Działa przy tym szybko, długo. Daje możliwość pomiaru tętna, dostęp do barometru, czujnika światła, żyroskopu czy akcelerometru. Jest pod tym względem dość wszechstronny.

Chcąc podsumować ten zegarek warto mieć na uwadze to, że:

  • wygląda naprawdę fajnie i daje duże możliwości personalizacji,
  • wyposażony został w całe mnóstwo funkcjonalności, z których rzeczywiście się korzysta, a które nie są zbędnym dodatkiem,
  • może pełnić rolę zwykłego zegarka zawsze wtedy, gdy to właśnie takowego się potrzebuje;
  • jest delikatnie za duży, ale też – mimo posiadania NFC – nie da się płacić za jego pośrednictwem. Przynajmniej w Polsce. Jest to bardzo poważna wada – z tym jednak, że może kiedyś zostanie zlikwidowana;
  • działa szybko i sprawnie, co jest wypadkową jego bebechów. W tej kategorii cenowej ciężko będzie znaleźć sprzęt tak solidnie wykonany – taki, na którym rzeczywiście można polegać.

Podsumowanie

W czasie moich testów do smartwatcha Samsung Galaxy Watch przekonywałem się coraz bardziej, z minuty na minutę coraz bardziej pojmując, jak uniwersalnym urządzeniem tak naprawdę on jest. W jednej chwili mogłem zmienić go z urządzenia inteligentnego i nowoczesnego w bardzo elegancki, ale “zwykły” zegarek, którego nikt nie odróżniłby właśnie od takowego. Doceniłem go też za całe mnóstwo ciekawych funkcjonalności zamkniętych w ciekawym designie, ale też za fakt, że na zegarek ten po prostu nie wydałem mnóstwa pieniędzy. Rozsądna cena, wygoda użytkowania i mnóstwo innych zalet sugeruje jedno – po ten smartwatch zdecydowanie warto sięgnąć.