Zadbaj o swoje stopy już dziś. Podologia na ratunek

gimswiatki 0
Zadbaj o swoje stopy już dziś. Podologia na ratunek

Zadbaj o swoje stopy już dziś. Podologia na ratunek – zadbane stopy to nie tylko lepsze samopoczucie w okresie letnim. To konieczność, jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Zaniedbywanie małych, bezbolesnych odcisków czy nagniotków może się skończyć większymi problemami skórnymi. Warto regularnie odwiedzać specjalistę podologii, aby nie dopuścić do żadnych większych problemów. 

Chodź do podologa – stopy ci podziękują

Zbyt wielu z nas bagatelizuje zdrowie swoich stóp, uznając zły stan skóry za problem estetyczny i nic ponadto. Kiedy jednak wejrzeć głębiej w problem okazuje się, że powierzchniowe zmiany na skórze mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Im lepiej zrozumiemy, że dbanie o skórę stóp jest równie ważne, jak o cerę, tym lepiej dla nas.

Podologia łączy wiele różnych dziedzin: ortopedię, flebologię, neurologię, dermatologię czy limfologię http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/diagnostyka/badania-mykologiczne/. Doświadczony podolog nie będzie lekceważył przypadłości, na które cierpisz wiedząc, jak wiele dolegliwości bierze się właśnie z teoretycznie niezwiązanych chorób.

W dobrym gabinecie podologicznym z pewnością zostaniesz poproszony o przytoczenie historii swoich chorób. W niektórych przypadkach konieczne będzie też wykonanie serii badań, które pomogą w ocenie stanu zdrowia (np. badań krwi). W ten sposób rozpoznasz dociekliwego, dobrego specjalistę podologii: im więcej pytań zadaje, tym lepiej dla ciebie. Dzięki dobremu wywiadowi dobierze on taki sposób terapii, żeby twoje problemy zostały rozwiązane niemal od razu (czasem w ciągu jednego zabiegu, w cięższych przypadkach po ich serii).

Co wyleczysz u podologa?

Podolog nie tylko w profesjonalny sposób usunie odciski, nagniotki, kurzajki, ale też rozprawi się z infekcjami grzybiczymi i wirusowymi. Dzięki niemu pozbędziemy się też bakterii chorobotwórczych z podeszwy stóp. W sytuacji ciągłego obciążania stóp i tworzenia się przez to odcisków podczas chodzenia możemy liczyć na to, że podolog wykryje ten defekt i zaproponuje nam odpowiednie wkładki.

Zabiegi w gabinecie podologicznym

Podologia ma szereg środków zaradczych, które pomogą ci w likwidacji:

Brodawek wirusowych
Odcisków stóp
Pękających pięt
Infekcji grzybiczych
Potliwości
Wrastających paznokci
Odklejającej się płytki paznokciowej
Pogrubionych paznokci
Rurkowatych paznokci
Rekonstrukcji płytki paznokciowej

Empatia w zawodzie podologa

Specjalista podologii zajmuje się wyjątkowo delikatnymi sferami, więc ważne są też jego kompetencje społeczne. Podolog powinien być empatyczny, zwłaszcza kiedy pacjent przychodzi do niego ze wstydliwą dla niego dolegliwością. Zrozumienie i łatwość komunikowania się ze swoimi pacjentami jest kluczową kwestią w tym zawodzie.

Dla niektórych pacjentów zmiany kształtu lub koloru płytki paznokciowej to dowód na to, że niedostatecznie dbali o higienę lub inaczej zaniedbali swoje zdrowie. Dobry, empatyczny specjalista zadba o dobre samopoczucie swoich pacjentów w trakcie leczenia.