Tapety ścienne znów królują na naszych ścianach!

Tapety ścienne znów królują na naszych ścianach! Jednokolorowa czy wielokolorowa? Stonowana czy ekstrawagancka? Z motywem roślinnym a może architektury miejskiej? Papierowa czy flizelinowa? Dobór właściwej tapety dekoracyjnej, może okazać się nie prostym zadaniem, a nawet zadaniem bardzo wymagającym. Wymagającym wysiłku i pomysłowości.

Po kilkunastu latach nieobecności , ​tapety ścienne​ znowu kradną serca ludzi i zdobią ściany wielu domów i mieszkań.  Sklep z tapetami ma co raz więcej ruchu. W nowoczesnych domach, stawiało się przede wszystkim na malowanie ścian farbami, przeróżnymi technikami. Dzięki dzisiejszemu ogromowi wyboru, możemy stworzyć swój wymarzony zakątek w szybki i prosty sposób, może to być łatwiejsze niż Ci się wydaje. Każde pomieszczenie może zyskać na wartości, należy tylko odpowiednio dobrać tapetę. Dobrze dopasowana tapeta, odpowiadająca gustom klienta, to gwarancja udanych i efektownych aranżacji każdego wnętrza. Liczy się nawet najmniejszy detal a odpowiednio dobrane tworzą spójną całość.

Tapety ścienne znów królują na naszych ścianach!

Tapety ​ścienne są prawdziwą ozdobą pomieszczeń, podkreślają dyskretnie ich urok lub wręcz przeciwnie, wysuwają się ostro na pierwszy plan. Jakie są najważniejsze kryteria przy ich doborze? Gust użytkownika oraz przystępność cen. Nie należy jednak kierować się tylko tym, radzi się by zwracać również uwagę na inne wytyczne takie jak przeznaczeniu tych tapet oraz materiale z jakiego są wykonane. Tapetujemy przeróżne pomieszczenia, dlatego bierzmy pod uwagę ich funkcje. Na przykład w kuchni, gdzie tapeta będzie narażona na ciepło oraz zabrudzenia, powinniśmy wybrać taką by zachowywała się dobrze pod wpływem ciepła oraz można było bez problemu ją wyczyścić. W pokojach dziecięcych królują kolory i przesyt, natomiast w sypialniach prostota i elegancja.

Ogrom ofert może być jednak problematyczny, warto więc już na starcie określić sobie ścisłe kryteria takie jak kolory, tekstura czy motyw przewodni. Pamiętajmy o tym, że to co genialnie sprawdzi się w kuchni niekoniecznie będzie wyglądać estetycznie w pokoju dziennym i odwrotnie. Przemyślany zakup to gwarancja naszej satysfakcji. Odpowiednio dobrane ​tapety ścienne mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, dodać im jasności oraz podkreślić wszystkie atuty mieszkania. Mogą zarówno unowocześnić wnętrze jak i nadać mu klimatyczny styl retro. Jednolite i ubogie w szczegóły tapety są idealne dla dużej ilości dekoracji i elementów wystroju. Natomiast gdy stawiamy w aranżacji wnętrza na minimalizm, genialnie sprawdzi się tu przesyt na ścianie. Bogate orientalne wzory, czy ekstrawaganckie kolory. Należy również pamiętać by nasza tapeta idealnie współgrała z podłogą.

Zmiana tapety, tak mało a zarazem jeszcze więcej. Taka metamorfoza może dać początek całkiem nowemu wnętrzu. Ciemne barwy mogą ustąpić miejsca jasnym, motyw roślinny zostać zastąpiony przez stylizację cegły, może przemienić się w stylową, drewnianą kombinacje. Otul swoje wnętrze pięknymi tapetami ściennymi, tak, by swoim wyglądem zachęcała do spędzania więcej wspólnego czasu z rodziną i znajomymi. Przecież w domu spędzamy większość swojego czasu, nie pozwólmy czuć się niekomfortowo w naszych czterech ścianach. Mamy tyle możliwości, czas wziąć sprawy w swoje ręce i je wykorzystać.

Marzy Ci się cegła lub drewno na ścianie? Może wesołe grochy lub smukłe paski? Nie musisz męczyć się z układaniem paneli albo malować każdej kropki osobno. Naklejenie ​tapety ściennej z odpowiednim wzorem będzie niewątpliwie szybszym i bardzo wygodnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że dzisiejsze tapety wyglądają niemal jak zdjęcie. Precyzyjne wykonanie zawdzięczają oparciu o zdjęcia prawdziwych materiałów.

W dzisiejszych czasach wybór tapet jest ogromny. Jak się okazuje, bez trudu możemy kupić je nie tylko w powszechnie znanych rolkach ale również w konkretnych wymiarach, dostosowanych do danego pomieszczenia. Jeśli masz też problem z doborem ​tapety ściennej i nie potrafisz wizualizować sobie, w jaki sposób wybrana przez Ciebie tapeta będzie wyglądać na Twojej ścianie, wiele stron internetowych ma swoich ofertach przykładową wizualizację. Możesz przekonać się, jak mogą wyglądać różne zestawienia kolorystyczne.

Co jest więc na topie? Co powinniśmy wybrać kierując się obecną modą? Zdecydowani w łaskach mają się wzory kwiatowe. Ponowny rozkwit mają również tapety w stylu angielskim, z motywem owadów i różanych krzewów. Jeszcze parę lat temu uchodziły za wyznacznik taniej elegancji i kiczu, dziś podbijają serca użytkowników. Projektanci nadali tym motywom nowego życia. Obok prostych wzorów retro możemy zobaczyć kompozycje barokowe. Delikatne wzory na czarnym tle oraz subtelne i lekko rozmyte wzory kwiatowe, które przypominają te malowane akwarelą. Wybierając tapetę do salonu czy sypialni, odrzucamy mimowolnie motywy zwierzęce. Myślimy sobie, że koniec końców jesteśmy dorośli a zwierzęta mogą kojarzyć się z dziecięcymi pokojami. Otóż nic bardziej mylnego. Motyw zwierzęcy doskonale czuję się w każdym pomieszczeniu, jednak należy go odpowiednio dobrać. Oko cieszą głównie lekko niepoważne i gęsto rozsiane zwierzęta. Królują tapety gdzie na pierwszy plan wysuwają się ryby, flamingi czy ptaki. Postać wilka czy jelenia to idealna propozycja dla ozdobienia tła za kanapą w jednolitym kolorze, w minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Pamiętajmy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Polecamy: